VIDEO: Gingerhead přichází s video EP, podívejte se na ukázky

Vydáno 13.11.2017 | autor: redakce

Gingerhead přichází po svém debutovém EP a stejnojmenném singlu Holy Ground s formátem tzv. video EP s názvem Live in Studio. Jako bonus přihazují dvě interaktivní sférická 360° videa.

VIDEO: Gingerhead přichází s video EP, podívejte se na ukázky VIDEO: Gingerhead přichází s video EP, podívejte se na ukázky

"Část tohoto materiálu jsme vypustili už před rokem jako bonus na našem debutovém CD. Ale až nyní vydáváme toto živé studiové session kompletní, a to ve formátu video alba. Natáčelo se v moc pěkném studiu 3bees a to hned na několik kamer v 360° sférické kamery, takže diváci budou mít pocit, že jsou ve studiu opravdu s námi," vysvětluje pozadí vzniku nahrávky někdejší kytarista Tata Bojs a uznávaný výtvarník Maťo Mišík.

Gingerhead interview: Kapelu vnímáme jako miminko, postupně si hledáme tvář

Celé toto video EP Live in Studio je nyní zcela zdarma k vidění přímo na stránkách skupiny. "Nahrávat naživo pro nás bylo docela velkou výzvou. Chtěli jsme zachytit co nejvěrněji tu energii, kterou společně zažíváme při živém hraní. Bylo to intenzivní a občas i dost napínavé, ale myslíme, že nám tento spontánní a trošku riskantní nápad nakonec vyšel. Rozhodně to byl pro nás velký zážitek," komentuje zpěvačka a autorka většiny textů Eliška Pekárek Flaková.

"Toto EP by bez další pomoci nevzniklo. O kompletní kamerový záznam se postarali naši kamarádi Jakub Dušek a Pavel Brůček, kteří se u natáčení zapotili rozhodně víc než my. Ohledně zvuku jsme opět zvolili spolupráci se zkušeným producentem a hudebníkem Pavlem Bohatým (Nazareth, Joss Stone, Doug Wimbish z Living Colour, G. Stringer a J. Bessant z Reef, Phil Brown, Ewa Farna… a další), který se ujal mixu a masteringu," komentuje vydání nahrávky kytarista a skladatel Luboš Moravec. Krom video podoby, bude nahrávka k dispozici v digitální podobě na všech podstatných místech jako jsou iTunes, Spotify, CDbaby, Supraphonline či Deezer.

"Jako takový bonus přidáváme dvě interaktivní videa, která jsou natočená relativně novou, dosti netradiční sférickou 360° technologií. Hodně efektní je sledovat to přes mobil nebo tablet, kdy se otáčíte dokola a vlastně stojíte uprostřed studia a sledujete toto živé studio session skoro jako by jste byli ve studiu přímo s námi," říká Maťo. Eliška k tomu dodává: "První takovéto video jsem vypustili už v rámci našeho debutu a nyní přidáváme ještě druhé k písni Little Kings."

tz, jm, foto: Martin Babic

Témata: Gingerhead, Live In Studio

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít