VIDEO: Harlej tvrdí, že hodný holky chtějí zlý kluky. Hostem turné bude zakázanÝovoce

Vydáno 07.10.2016 | autor: Nicola Bernard

Přesně před rokem slavila skupina Harlej kulatých 20 let existence, kdy veselí vyvrcholilo vyprodanou pražskou Lucernou. Nyní vyráží z festivalů pod střechy  kulturních domů. Přivezou i ochutnávku z chystané nové desky.

VIDEO: Harlej tvrdí, že hodný holky chtějí zlý kluky. Hostem turné bude zakázanÝovoce Harlej vyjíždí na turné s novým trackem a klipem kde tvrdí, že hodný holky zlý kluky chtěj. Spolu s nimi pojede zakázanÝovoce

Kytarista Tonda Rauer upřesňuje: "Tohle turné je vlastně tak trochu pro radost. Vypustili jsme před začátkem novej klip a singl, ale turné se tentokrát neváže k žádnýmu CD ani výročí. Jedeme pobavit naše fandy a zpříjemnit jim i sobě nadcházející podzim."

The Legends Rock Fest přivezl do Hořic Dymytry, Arakain nebo Harlej

Na každém ze čtrnácti koncertů zazní oblíbené hity, ale i novinka, kterou otextoval kamarád Kuba Ryba z Rybiček 48. "Když jsem měl tu možnost poprvé napsat něco pro Harlej, tak jsem tomu nemohl věřit (smích). Byla to pro mě čest a zrovna tenhle ten song jsem už psal s Pekařem. My teď skládáme všechno dohromady. Tenhle song nás bavil," prozrazuje.

A aby toho nebylo málo před turné k řešení, natočila kapela společně s filmovou produkcí KHfilmin´ k novému singlu i videoklip doslova v šibeničním termínu. "Harleje posloucháme od malička a točit s nimi bylo super! Jsou to v pohodě chlapi se smyslem pro humor a natáčet s nimi byla radost. Záběry nám hezky odsýpaly, harmonogram jsme dodrželi na vteřinu přesně," dodává Ondřej Ero Sennin Soukup z KHfilmin.

,"KHfilmin nám doporučil Kuba Ryba a já je potom šokoval termínem, do kdy klip potřebujeme. Všechno jsme kupodivu stihli a k mému velkýmu překvapení na nás ani při natáčení nad Prahou nepřijela policie. Byla to hodně příjemná spolupráce a výsledek je super," dodává Tonda Rauer.

Pekelný ostrov Holýšov: Pod kotlem přikládali Nazareth, Tři sestry, Harlej i Škwor

Scénáře klipu se kromě produkce KHfilmin' ujali i Kuba Ryba a Pekař. Výstavní fúrii produkce sehnala nakonec v Kutné hoře a v klipu si zahrál i její manžel.  Petr Vinc Havlíček z KHfilmin´prozrazuje kdo je hlavní hrdinkou: "Když jsem psal scénář na tuhle písničku a přitom jsem ji poslouchal znovu a znovu, říkal jsem si, kde seženu tu správně zlou ženskou, hezkou, ale která umí být až odpudivá. Nakonec casting vyhrála Rybova sestra Terezka. Sedla do této role naprosto perfektně, stejně jako její manžel Štěpán Vraný. Celé natáčení i přípravy probíhaly ve velice šibeničním termínu, protože jsme na to měli pouhých osm dní.  A zaplat´ Pánbůh, výsledek je fajn. Moc děkujeme všem, kdo nám s klipem pomohli."

vložte odkaz, text nemažte

Skupina Harlej nebude zahálet ani na turné. V přestávkách mezi koncerty se bude rodit volným tempem nové album, které vyjde příští rok se šťastnou sedmičkou na konci. Zpěvák Tomáš Hrbáček upřesňuje: "Na CD pracujeme průběžně už skoro rok a původně jsme ho chtěli mít venku už teď. Nakonec bylo léto hektičtější, než jsme čekali a je lepší dělat věci v klidu a pohodě, než se stresovat termínem. Chceme, aby byly nový věci hlavně dobrý. Jestli budou o pár měsíců dříve nebo později nehraje zase takovou roli."

Jako speciální host celého turné vystoupí punkáči zakázanÝovoce.

 

30.9. Kolín – Staré Lázně
1.10.. Vimperk – KD Cihelna
14.10. Litvínov – ATTIC
15.10. Vysoké Mýto – M klub
11.11. Blansko – KSMB
12.11. Valdice
16.11. Klatovy – MKS
18.11. Pelhřimov – KD Máj
19.11. Herálec
2.12. Plzeň - Šeříkovka
3.12. Jindřichův Hradec - KD Jitka
9.12. České Budějovice - KD Vltava
10.12. Kovářov
16.12. Březolupy - Sportovní hala

Text: Nicola Bernard. foto: Nicola Bernard, Josef Beník

Témata: Harlej, zakázanÝovoce, rock, Rybičky 48, Pekař

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít