VIDEO: Imodium uvádí novinku Proud s hostujícím Michalem Skořepou a vězeňský dokument Bory

Vydáno 22.02.2017 | autor: redakce

Zatím poslední desku Valerie vydali Imodium už před více než třemi lety. Na letošní rok ale ohlásili vydání svého pátého řadového alba, které nazvali Element. Aktuálně představují první ochutnávku, písničku Proud, a k ní lyric video. Jako host se ve skladbě objevuje zpěvák Michal Skořepa (Stroy, Jesus Christ Superstar).

VIDEO: Imodium uvádí novinku Proud s hostujícím Michalem Skořepou a vězeňský dokument Bory Imodium uvádí novinku Proud a vězeňský dokument Bory

"Proces skládání je pro mě vždycky vyčerpávající a náročný. O to euforičtější pro mě pak je, když můžeme konečně nabídnout něco nového. Zkoušíme zase trochu jiný zvuk a já přístup k tvorbě. Z nadcházejícího alba cítím velké vzrušení," říká zpěvák a kytarista Thom.

RECENZE: Na Imodium se šlo do kina. Ve svých dokumentech ukázali bytové turné i koncert ve vězení

Imodium natáčí v domovském Broumově, v samém srdci tamního Benediktinského kláštera, kde nedávno vzniklo nové nahrávací studio. Naživo pak představí nové album na podzimním turné.

"Když jsme se ocitli uprostřed monumentálního kláštera, ve kterém k našemu údivu vzniklo i krásné nahrávací studio, nebylo o čem přemýšlet. Celá ta stavba je tak silná a energická, výhled do klášterních zahrad zase naprosto uklidňující. Úplně nás to pohltilo!" tvrdí baskytarista Ronoon. A jaká nová deska bude? "Trochu jiná než ta předchozí. Rozhodně ale můžu říct, že zůstáváme věrní kytarám a energii," dodává kytarista Daniel.

vložte odkaz, text nemažte

V únoru kapela zveřejnila dokument Bory. Popisuje její loňskou návštěvu plzeňské věznice, kde odehrála koncert pro tamní trestance. Film vytvořil dvorní fotograf kapely Michal Havlíček a podívat se na něj můžete níže. 

"Mnozí už vědí, že často hrajeme na všemožných místech - mohli bychom donekonečna vyprávět. Koncert v borské věznici ovšem patří k těm naprosto výjimečným, k těm, na který do smrti nezapomenete. Odehrává se tam tolik příběhů. Navíc setkání s tamním vězeňským kaplanem Blažejem bylo velice inspirující. Všechno je v tom filmu," konstatuje Thom.

Imodium je momentálně na téměř vyprodaném Správní chlapi Tour se spřátelenou kapelou Rybičky 48. Termíny najdete zde

Témata: Imodium, Bory, Proud, nová deska

3,00

čtenáři

hlasuj
zavřít