VIDEO: Keith Richards se pohupuje v rytmu reggae

Vydáno 28.11.2015 | autor: redakce

Rolling Stones se studiové práci už příliš nevěnují - za posledních 25 let připravili pouhá 3 alba. Workoholikem v tomto směru není ani Keith Richards, vždyť na sólovou novinku Crosseyed Heart čekali fanoušci od roku 1992, kdy dokončil CD Main Offender. Právě k aktuálnímu albu představuje nový videoklip.

VIDEO: Keith Richards se pohupuje v rytmu reggae Keith Richards se pohupuje v rytmu reggae

Spojení "sólová deska" asi není v případě Crosseyed Heart úplně na místě. Seznam muzikantů, kteří s Richardsem spolupracovali, je totiž velmi obsáhlý. Umělec, jenž 18. prosince oslaví již 72. narozeniny, se navíc nechal inspirovat i dalšími zdroji. Píseň Love Overdue totiž původně nahrál Jamajčan Gregory Isaacs (1951 - 2010) a najdete ji na jeho albu In Person z roku 1975.

RECENZE: Keith Richards natočil desku, z níž je cítit whisky i Rolling Stones

Černobílý klip znázorňuje zajímavý kontrast k reggae muzice, která naopak sama o sobě obvykle hraje všemi barvami. Byť v Richardsově podání přece jen nezní tak rozevlátě. Hlavním hrdinou a průvodcem animovaného videa je muž v klobouku, respektive jeho silueta. Jak se na konci ukáže, nočním městem putuje sám legendární kytarista. Proto nemůže překvapit, že z pláže, kde odpočívá pod palmami, v závěru své cesty zamíří do baru a dá si pivo. Následně vyjde ven a opřený o sloup veřejného osvětlení si zapálí cigaretu. Jak poetické.

text: Tomáš Rumler, foto: Rollingstone.com

3,50

čtenáři

hlasuj

Mohlo by Vás zajímat

zavřít