VIDEO: Klára Vytisková působí ve Forever jako česká Florence Welch

Vydáno 05.12.2015 | autor: redakce

Klára Vytisková patří už roky k nejnadanějším českým zpěvačkám, až v poslední době se jí ale daří svůj potenciál využít i mimo tvorbu domovské kapely Toxique. Po nedávném hitu Home představuje další klip ke své první sólové nahrávce. Jmenuje se Forever a rozhodně stojí za zhlédnutí.

VIDEO: Klára Vytisková působí ve Forever jako česká Florence Welch Klára Vytisková na obalu desky Home

Klára, kterou mohou televizní diváci v posledních týdnech vídat na obrazovkách jako porotkyni SuperStar, se v novince Forever vyznává z mateřské lásky. Zatímco svou vizáží i houstnoucí atmosféričností svých písní dá občas vzpomenout třeba na repertoár Florence And The Machine, nový klip zase staví na nápadu, ze kterého loni těžila například Sia. Totiž vyjádření emocí tancem.

TOP 8 videoklipů týdne (38.)

Ve videu proto vidíme tančící malé holčičky, k nimž se nakonec přidává i sama Vytisková. Forever dává jasnou odpověď na otázku, zda se i v českých podmínkách dá dělat pop umělecky a inspirativně. Kdo ví, třeba bude v roce, kdy tradiční vítězky cen Žebřík či Anděl nevydaly nové desky, právě Vytisková s projektem KLARA. v příštích měsících sběratelkou různých sošek.

Autorské album Home je kolekcí osobních písní, do nichž se promítly hlavně zážitky a emoce z rodinného života. "Každá skladba je napsaná z nějaké intenzivní emoce, kterou jsem prožila, ať už je to přesun z města na vesnici, rozčarování ze showbusinessu, romantická procházka, manželství nebo mateřství," říká Klára Vytisková.

Josef Martínek

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít