VIDEO: Kohout plaší smrt už 20 let. Singlem a klipem láká na nové EP

Vydáno 03.06.2016 | autor: admin

Liberecká kapela Kohout plaší smrt letos oslaví 20 let na scéně a při té příležitosti vydá nové EP. Jako ochutnávku nyní zveřejnila singl Optimista, ke kterému natočila klip. Novinka o pěti písních vyjde 15. června.

VIDEO: Kohout plaší smrt už 20 let. Singlem a klipem láká na nové EP VIDEO: Kohout plaší smrt už 20 let. Singlem a klipem láká na nové EP

Skupina pojmenovaná podle básnické sbírky Františka Halase odehrála od svého vzniku v roce 1996 přes 700 koncertů doma i v zahraničí, vydali celkem 4 studiová alba a natočili stejný počet videoklipů. Za tu dobu se proměňovalo jak osazenstvo, tak zvuk. Pravověrný punk se postupně změnil v crossover a na novém albu je dokonce i taková nálepka zavádějící.

Už nás žánrové škatulky přestaly bavit. A nový věci vlastně ani nálepkovat nejde. Na punk je to moc melodický a na rádiovej mainstream zase moc odvázaný,“ popisuje basák Krtek nové EP, které nese název „Nejlepší by bylo mít tučňáka ve vaně…“.

Pět nových písní vypustí kapela do světa 15. června, pokřtí je ale až 22. října v libereckém klubu Bunkr. Na křtu jako hosté vystoupí punkoví souputníci E!E, Punk Floid, V.H.S. a další.

„Optimistou není lehký být“

Alespoň to kapela tvrdí v klipu k nové písni Optimista. Svým osobitým humorem si berou na paškál všechny, kteří si odmítají připustit, že změna je život. Klip představuje členy kapely jako hodné a trochu poťouchlé kmotříčky, kteří se rozhodnou rozhýbat nudný život usedlého, ale nespokojeného doktoranda. Nebyli by to ale Matěj, Krtek, Honza a Béba, aby vše neskončilo úplně jinak.

Role doktoranda se zhostil Tomáš Vohradský z UDG, dvojroli sexbomby/doktorandky pak ztvárnila zpěvačka Jitka Moulisová známá ze soutěže X-Factor. 

Foto archív kapely

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít