VIDEO: Lady Gaga na Oscarech dojala všechny znásilněné ženy, včetně Keshy

Vydáno 01.03.2016 | autor: Josef Martínek

Všechnu únorovou slávu jako by si pro sebe v pop music ukradla Lady Gaga. Poté, co brilantně odzpívala americkou hymnu na Super Bowlu a na Grammy v ostře sledovaném čísle vzdala hold Davidu Bowiemu, se jí hudební svět klaní znovu. Svým vystoupením na Oscarech totiž opět rozdmýchala v posledních dnech tolik diskutované téma - sexuální násilí na ženách. 

VIDEO: Lady Gaga na Oscarech dojala všechny znásilněné ženy, včetně Keshy Lady Gaga a oběti sexuálního násilí na Oscarech

Píseň Til It Happens To You zazněla poprvé zhruba před rokem při premiéře dokumentárního snímku The Hunting Ground, který se zabývá právě tématikou zneužívání mladých žen. Když ji tehdy zpěvačka spolu se skladatelkou Diane Warren připravovaly, nemohly ani tušit, jak bude dnes toto téma veřejně "na očích" díky kauze Keshy, která se soudí se svým producentem Dr. Lukem a obviňuje ho právě ze zneužívání. 

POST SCRIPTUM (34): Taylor Swift nabídla Keshe finanční pomoc. Štědrost, nebo alibismus?

Lady Gaga, která byla sama v mládí znásilněna svým tehdejším producentem, se během jejího vystoupení přidalo padesát obětí sexuálních útoků. Zpěvačka navíc poselství vystoupení umocnila svým tradičním emočně vypjatým projevem. A reakce veřejnosti? Amerika jí znovu leží u nohou a píseň se vyhoupla na přední příčky hitparád. 

Syn Davida Bowieho zkritizoval poctu od Lady Gaga na Grammy: Prý je duševně zmatená

Výkon Lady Gaga okomentovala i již zmiňovaná Kesha, které předtím "Mother Monster" několikrát vyjádřila podporu. "Ze zřejmých důvodů mě to velmi zasáhlo u srdce," uvedla interpretka, která momentálně nemůže vydávat hudbu jinde než pod vydavatelstvím údajného násilníka Dr. Lukea. Její soudní boj "za svobodu" bude jistě ještě dlouho plnit titulní strany médií. "Budeme za tebou stát, dokud nebudeš mít svobodný a šťastný život. Takový si zaslouží každý," vzkázala jí Lady Gaga.  Na její strhující výkon se podívejte níže. 

Oscara získali Leonardo DiCaprio, Sam Smith i Ennio Morricone za hudbu, kterou nahrál v Praze

5,00

čtenáři

hlasuj
zavřít