VIDEO: Lake Malawi a Yemi vměstnali do klipu Young Blood celý koloběh života

Vydáno 16.10.2015 | autor: Josef Martínek

Kapela Lake Malawi, která byla začátkem října u křtu nové podoby iREPORTu, svěřila režisérský dohled nad novým klipem tanečníkovi a choreografovi Yemimu A.D. Natáčelo se ve vlaku, komparz tvořili fanoušci. Podívejte se na výsledek. 

VIDEO: Lake Malawi a Yemi vměstnali do klipu Young Blood celý koloběh života Lake Malawi mají nový klip a vyjíždějí na akustické turné

Videoklip Young Blood je natočený ojedinělým způsobem na jeden záběr. Za účasti téměř stovky komparzistů se pod taktovkou Yemiho A.D. točilo na 16mm analogovou kameru v průběhu jízdy vlakem Leo Express na obvyklé trase Praha-Bohumín. "Byla to velká výzva. Poprvé v životě jsem točil ve vlaku a s tak velkou skupinou lidí všech generací. Díky skvělému realizačnímu týmu jsme to zvládli a za těch šestnáct hodin ve vlaku jsme natočili celý život, který se v klipu odehraje ve třech minutách!“ popisuje Yemi A.D.

Albert Černý interview: Hudbu Lake Malawi dokážou ocenit i důchodci

"Hlavní ideou bylo ztvárnit, jak člověk prochází jednotlivými životními fázemi od narození až po stáří. Závěrečná část klipu s 'našimi seniory', jak říkal nejstarším účastníkům natáčení náš produkční Jarda Gazda, se mi nakonec líbí nejvíc," říká zpěvák Albert Černý. A myšlenku koloběhu života se skutečně podařilo zpracovat nevšedně a přitom hravě. Písnička Young Blood navíc patří na debutovém EP We Are Making Love Again k těm nejvýraznějším, takže vizuální dílko si zaslouží naši chválu. 

Kapela zároveň vyráží na téměř vyprodané akustické Furch Tour. Koncerty úplně bez mikrofonů se uskuteční v menších klubech a kavárnách s omezenou kapacitou. "Vybrali jsme zajímavá místa s intimní, přátelskou atmosférou.“ vysvětluje Černý. Na každý koncert je k dispozici pouze 50 vstupenek v předprodeji přes SMS ticket.

FOTOREPORT: Křest nového iREPORTu doprovodil skvělý koncert Lake Malawi

„Když jsme s Lake Malawi hráli v Brightonu na tzv. obývákové Sofar Sounds Session, lidi seděli na koberci a sedačkách v malé, útulné místnosti. Nikdo ani nehlesl a já si uvědomil, že v tak krásné atmosféře ani nejsou potřeba mikrofony. Nejdůležitější je pro nás být fanouškům nablízku, vidět jim do očí a cítit tu společnou energii," popisuje ideu akustického turné Černý.

Furch Tour 2015:
14. 10. – Brno, Kabaret Špaček
15. 10. – Třinec, Městská knihovna
16. 10. – Karviná, Regionální knihovna
20. 10. – Zlín, Blok 12
22. 10. – Opava, Humphrey‘s Cafe Bar
23. 10. – Ostrava, Kavárna Daniel
31. 10. – Praha, The Chemistry Gallery
3. 11. – Praha, KC Zahrada
4. 11. – Hr. Králové, Náplavka Music Bar
10. 11. – Olomouc, Konvikt UP
12.11. – Plzeň, Zach’s Pub

tz, jm, foto: Kateřina Kvardová

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít