VIDEO: Limetal je hudebně jistý, textově se však ocitnul Na tenkém ledě

Vydáno 16.10.2015 | autor: redakce

Limetal je nový pojem na scéně, jenž ovšem nepředstavuje mladé a nezkušené hudebníky. Je další kapitolou v "metalnovele“, která poslední týdny zásobuje média, díky nimž mohou fanoušci čerpat informace o rozdělení kapely Citron. Pokud vám to přece jen uniklo, pro jistotu připomeňme, že Limetal tvoří Jaroslav Bartoň, Václav Vlasák, Fany Michalík, Jiří Šperl. Ty doplňuje jako host bubeník Lukáš Pavlík.

VIDEO: Limetal je hudebně jistý, textově se však ocitnul Na tenkém ledě Limetal natočil první videoklip k singlu Na tenkém ledě

Singl je z připravované studiové novinky. Je pojmenován vzhledem k aktuální situaci velice příznačně Na tenkém ledě. Videoklip má na svědomí režisér Tomáš Bláha, který se dle svých slov nechal inspirovat klipy rockových legend 70. a 80. let, ale i současnými skupinami typu Rival Sons nebo Wolfmother.

ROCKBLOG: Na rozkolu v Citronu se najdou i pozitiva

Nečekejte tedy žádné omračující efekty. Vyznavači klasiky - a ti jsou zřejmě mezi příznivci této party ve většině - ani nic takového nepotřebují. Video díky dynamickému střihu bezvadně slouží jednak písni samotné, ale také (alespoň podle názvu) nové kapele, jelikož představuje jednotlivé muzikanty. V úvodu statické postavy se vzápětí dají do pohybu a na posluchače/diváky se vyvalí nahromaděná energie, kterou museli poslední dobou ex-členové Citronu držet v sobě. Kvalitě zpěvu Fanyho Michalíka není absolutně co vytknout. Jen milostný obsah textu nekoresponduje s drsnějším hudebním podkladem a občas i celkem sveřepým výrazem frontmana.

VIDEO: Z původního Citronu je teď Limetal. Takhle bude znít

Přijít dnes v tomto žánru s ryze originálním materiálem je velmi složité. Pokud vám v refrénu song Na tenkém ledě něco připomíná, poslechněte si - aniž bychom chtěli do čerstvé rány sypat další sůl - třeba píseň Zůstaň na kolenou Křížkova Kreysonu z alba Křižáci...

Text: Tomáš Rumler

3,50

čtenáři

hlasuj
zavřít