VIDEO: Lukáš Pavlásek je v novém klipu Michala Pelanta detektiv. Ale co vlastně hledá?

Vydáno 19.01.2016 | autor: redakce

Michal Pelant, dlouholetý kytarista Davida Kollera, připravuje po předloňském albu Na hraně další sólovou desku. Prvním singlem je tajemná píseň Mezi psem a vlkem. Hlavní roli detektiva si v doprovodném klipu zahrál herec Lukáš Pavlásek, mimo jiné finalista před pár týdny skončené soutěže Star Dance. Text písně napsal Xindl X.

VIDEO: Lukáš Pavlásek je v novém klipu Michala Pelanta detektiv. Ale co vlastně hledá? Michal Pelant se svou kapelou

"S Xindlem jsme se potkávali na různých festivalech a akcích. Slovo dalo slovo a domluvili jsme se, že něco zkusíme. Poslal jsem Ondřejovi demáč někdy odpoledne a ještě v ten den večer mi poslal smskou celej text. Když jsem mu poslal písničku, napsal jsem k tomu i nějaký námět, který ho 'nakopl' k textu." Singl nahrával Michal Pelant společně se členy svého bandu, mezi nimi nechyběl opět ani Adam Koller (bicí). Novou posilou kapely je Jakub Zitko, klávesista, autor a producent, který je spoluautorem desky Anety Langerové Na Radosti.

Michal Pelant interview: Davida Kollera beru jako parťáka, ne inspiraci

Tvorbu hudby a produkci singlu nechal Michal Pelant ve svých rukou, mix písně pak probíhal v zahraničí pod dohledem Stevea Lyona. "Se Stevem jsem se poznal při práci na Davidově desce ČeskosLOVEnsko. Steve je skvělej člověk a samozřejmě strašnej profík, dělal na spoustě písničkách, který člověk slyší všude kolem," dodává Michal.
 
Ve videoklipu hraje Lukáš Pavlásek, který se zde představuje v roli detektiva pátrajícího po zmizelé dívce. "Mým záměrem bylo, aby si k načrtnutému příběhu divák dotvořil svůj vlastní výklad. Vlastní vesmír, chcete-li. Spíše než jasně dané rozuzlení předložit divákovi několik otazníků. Co nebo kdo je v autě? Kdo je žena v červeném? Kdo je vlastně Vlk? Koho vlastně ve 'skutečnosti' má Pavlásek najít? Je to celé nějaký sen, nebo realita v nereálném světě? Samotná píseň je svižná a ve své podstatě velmi optimistická. Vytvořit příbeh o nějakém vysmeknutí se z partnerských či jiných 'okovů' se nabízí samo. O to větší výzva byla postavit příbeh úplně do jiného světa s temnějším nádechem," říká režisér Vít Hradil.

Lukáš Pavlásek kromě toho přispěje autorsky na Pelantovu novou desku. 
 

tz, jm

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít