VIDEO: Lukemo, bývalý zpěvák Clou, zpívá v češtině. Jeho budoucí hit má duši

Vydáno 04.02.2016 | autor: Josef Martínek

Bývalý frontman Clou se vrací na scénu. Lukemo představuje svůj první singl Ptám se, který rovnou uvádí i s klipem. Jeho domovská skupina Clou ukončila činnost po čtyřech vydaných albech v roce 2014, nyní se tak bude soustředit na sólovou dráhu.

VIDEO: Lukemo, bývalý zpěvák Clou, zpívá v češtině. Jeho budoucí hit má duši Lukemovi se první singl povedl

"Pár měsíců po konci kapely jsem se rozhodl napsat vlastní songy a pokračovat v muzice. Konec Clou pro mě byla velká ztráta. Začal jsem psát písničky na klavír s myšlenkou, že je jednou dodělám. Chyběl mi ale někdo, komu bych mohl důvěřovat, mohl si o muzice promluvit, tvořit ji. Jediný, kdo mě z oslovených nevyhodil, byl Matěj Turcer z From Our Hands," popisuje Lukemo svoje sólové začátky. Matěj je také režisérem nového klipu Ptám se. 

Clou po třinácti letech končí

Jeho text, který napsala Alena Rytířová, je nečekaně v češtině. A Lukemovi sedl rodný jazyk skvěle. Písnička je hitová, melodicky čistá a není přeprodukovaná, jak je v současném popu častým zlozvykem. Zároveň zaujme svou lehce melancholickou náladou. Zpěvákovi tu jeho pocity bez problémů uvěříte a zvučný refrén si budete ihned broukat. Začátek roku je v českém popu opravdu slibný. 
 
V současné době má Lukemo nahrané čtyři songy, tři čekají na finální mix a master a další dva jsou rozepsané. "Mým přáním je vydat celé album, začínám ale od úplného začátku a jde to pomaleji, než u ostatních kapel, projektů," přiznává Lukemo.

Josef Martínek

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít