VIDEO: Marek Ztracený nahrál album spontánně. V singlu Pády mu nová energie svědčí

Vydáno 14.10.2015 | autor: Josef Martínek

Marek Ztracený vydá na konci října nové studiové album. Jmenuje se Pády a stejně nazvaný singl nabízí zpěvák k poslechu, a to rovnou s videoklipem. Deska bude pokřtěna hned na 5 podzimních koncertech.

VIDEO: Marek Ztracený nahrál album spontánně. V singlu Pády mu nová energie svědčí Marek Ztracený nahrál album spontánně. V singlu Pády mu nová energie svědčí

Čtrnáct dnů před tím, než měl jít do studia, vyhodil Ztracený všechny písničky, které chtěl nahrávat, a na jeden zátah napsal nové album. Neskládal ho však na piano, které si s jeho jménem každý spojuje, ale na kytaru. Čerstvý hudební materiál nakonec odjel s kapelou nahrát do malé vesničky Váhovce na slovensko-maďarské hranici.

VIDEO: Vločky, koledy, svařák - Marek Ztracený vyhlíží Vánoce

V singlu Pády je přitom nová chuť do tvorby autorských písniček znát. Ztracený se v posledních letech potýkal s jistou rutinou, která se do jeho skladeb vklínila, možná ho ale nakopla loňská série Kryštof Kempů, kde měly jeho koncerty velký úspěch. Novinka je tak sice stále klasickou Ztraceného romantickou písničkou, nějak to v ní ale pulsuje a žije. Akrobatické výkony herců pak dodávají vcelku jednoduchému klipu na emočním náboji. A kromě toho je to chytlavá hitovka bez nějakých křečovitých snah o dohánění trendů.

Křest nového alba Pády je naplánovaný hned v pěti městech. Stane se tak v rámci šnůry s příhodným názvem KŘEST TOUR  2015, na které zazní kromě známých hitů exkluzivně také nové písně a představí se zajímaví hosté jako Michal Malátný v Praze, Jirka Kučerovský v Brně a třeba Petr Harazin ze skupiny Nebe v Ostravě. 

Koncerty KŘEST Tour:
19.11. Ostrava
21.11. Zábřeh na Moravě
24.11. Praha
4.12. Plzeň
9.12. Brno

text: Josef Martínek

 

 

3,50

čtenáři

hlasuj
zavřít