VIDEO: Martin Harich natočil klip pro přítelkyni v Číně. A pozpátku

Vydáno 16.02.2016 | autor: Josef Martínek

Nová píseň Martina Haricha Čo potom je velmi osobní - napsal ji totiž pro svou přítelkyni, která v doprovodném klipu také vystupuje. Slovenský zpěvák ho natočil při své cestě do Číny. Výsledek zpracoval netradičně pozpátku. 

VIDEO: Martin Harich natočil klip pro přítelkyni v Číně. A pozpátku Martin Harich se svou skutečnou přítelkyní

Píseň Čo potom vznikla v Harichově vlastní kompletní produkci. Martin složil text, hudbu, píseň nese jeho vlastní aranže a k videoklipu byly použity záběry, které natočil na svůj iPhone během cesty do Číny. "Už když jsem minulý rok cestoval do Číny, věděl jsem, že budu chtít použit záběry odtamtud v jednom ze svých budoucích videoklipů. Kamarádi se mě před cestou ptali - proč právě Čína? No, kromě toho, že jsem sehnal letenky za dobrou cenu, se vždycky snažím chodit co nejmíň po vychozených cestách. Radši objevuji nové cestičky, i když je u nich samozřejmě vždy větší riziko neúspěchu," vysvětluje zpěvák, který se loni dostal až do závěrečných kol britského X Factoru. 

BLOG: Martin Harich píše o britském X Factoru i o tom, proč neodvysílali jeho vystoupení

Martin se rozhodl ukázat svůj příběh z cesty do Číny v souvislosti s tématem písně, kterou věnoval své partnerce a symbolicky ji vydal na Valentýna. Celý klip obsahuje záběry, které jsou promítnuty pozpátku. Video končí scénou loučení, která ve skutečnosti proběhla před jeho odletem. V těchto záběrech vystupuje jeho skutečná přítelkyně. "Mám pocit, že není až tak důležité, kde se právě nacházíme, jako spíš směr, kterým jdeme," popisuje Martin svůj nový klip.

U současné tvorby Martina Haricha je nejvíc sympatické, že svůj směr evidentně našel. Písnička v sobě má i přes čistý popový základ duchovní přesah a nese si s sebou cenný osobní vklad. A i když ji do vysílání ihned nasadila rádia, je z ní patrné, že se Martin při jejím vzniku nedržel žádných "pravidel jistého hitu" a dal především na svůj vlastní muzikantský cit. 

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít