VIDEO: Michael Foret spontánně natočil klip nad norskými fjordy. V Rockstar zpívá o ztrátě pokory

Vydáno 16.09.2017 | autor: redakce

Novou desku chystá Michael Foret až na jaro příštího roku, už nyní ale posílá fanouškům temně syrovou ochutnávku jménem Rockstar. Klip vznikl spontánně, zpěvák ho natočil na iPhone. 

VIDEO: Michael Foret spontánně natočil klip nad norskými fjordy. V Rockstar zpívá o ztrátě pokory VIDEO: Michael Foret spontánně natočil klip nad norskými fjordy. V Rockstar zpívá o ztrátě pokory

Píseň ROCKSTAR se tématem neopírá o opravdovou hudební hvězdu, ale o společenskou záležitost. "Je o ztrátě pokory a o nebezpečí, který z toho může vyplynout. Někoho máte rádi, vážíte si ho, ale okolnosti ho nebo jí vynesou společensky o patro výš. Pak se začne opájet pocitem vlastní výjimečnosti a mimořádnosti," dodává zpěvák. 

TOP 5 videoklipů týdne (106.): Michael Foret hledá klid v přírodě, Kings Of Leon ždímají emoce

Původně se prý vůbec nemělo jednat o singl. "Měla to být jen jedna píseň z alba, která sice skvěle funguje na koncertech, ale jako singl příliš ambice nemá. Celé to vzniklo vlastně docela náhodou a rychle. Když jsem v létě kamsi letěl a v letadle jsem se nudil, poslouchal jsem furt dokola instrumentální fragmenty této písně. A najednou se mi v hlavě zrodila myšlenka poněkud výraznější pěvecké linky a vlastně celého tématu tohoto dílka. Natočil jsem to na diktafon, poslal Luďkovi a za týden byl song na světě. Luděk v tomto případě vlastně neměl ani šanci protestovat - šlo to tak nějak celý po srsti nám oběma. Potom jsem s kámošem vylezl v Norsku na horu nad fjordy a na první tejk natočil něco jako videoklip," říká Foret.

Nová deska má být dvojjazyčná  a synth-rocková. Na albu, které sám Foret spoluprodukuje se skladatelem a multiinstrumentalistou Luďkem Fialou, jehož práce je také výrazně otisknuta v hudbě Petra Muka, se objeví 12 spoluautorských písní a vyjít by mělo v první části příštího roku.

Michaela v této době můžeme vídat hlavně po boku své kapely ForetGump, se kterou aktuálně obráží podzimní akce po celé České republice a na jaře i po Evropě. 

Témata: Michael Foret, Rockstar

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít