VIDEO: Mick Jagger nahrál dvě politické písně. Kritizuje v nich brexit a Donalda Trumpa

Vydáno 28.07.2017 | autor: redakce

Mick Jagger sice před pár dny oslavil už 74. narozeniny, přesto si nehodlá obout papuče a užívat si důchodu. Kromě připravovaného nového alba Rolling Stones a turné vydal také dvě sólové písně. 

VIDEO: Mick Jagger nahrál dvě politické písně. Kritizuje v nich brexit a Donalda Trumpa VIDEO: Mick Jagger nahrál dvě politické písně. Kritizuje v nich brexit a Donalda Trumpa

Jagger neponechal nic náhodě, k oběma novinkám rovnou zveřejnil i videoklipy a také remixy. Zatímco píseň England Lost pojednává o současných bolestech Anglie, včetně brexitu, song Gotta Get A Grip je patrně vzkazem americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi. "Svět je vzhůru nohama, všichni jsou šílenci a klauni, nikdo neříká pravdu," zpívá mimo jiné Jagger v textu, kde zmiňuje i imigraci nebo ISIS. 

RECENZE: Rolling Stones mohli s bluesovým albem přijít už dávno

O remix skladby England Lost se postaral rapper Skepta, který nedávno zveřejnil na sociálních sítích fotku s Jaggerem ze studia. Spekuluje se proto, že se podílí i na nové desce Rolling Stones. Kytarista Keith Richards však prohlásil, že zvuk kapely neprojde výraznou změnou. 

vložte odkaz, text nemažte

V září vyrazí Rolling Stones na evropské turné, čeští fanoušci se však jedné z nejikoničtějších formací současnosti nedočkají. Mají ale možnost vyrazit do sousedních zemí, třeba do Německa nebo Rakouska. 

Témata: Mick Jagger, Rolling Stones, Skepta

3,50

čtenáři

hlasuj
zavřít