VIDEO: Mirai dávají sbohem městu. S novým singlem a EP míří na turné s Kryštofem

Vydáno 19.10.2015 | autor: Josef Martínek

Kapela Mirai, která začátkem roku zabodovala v rádiích singlem Dítě robotí, dala dohromady své první EP. Obsahuje 5 písniček a vychází v době, kdy hudebníci vyjíždí na velké halové turné se skupinou Kryštof. Mini album Cesta z města uvádí stejnojmenný singl.

VIDEO: Mirai dávají sbohem městu. S novým singlem a EP míří na turné s Kryštofem Mirai natočili první EP a chystají se na velké turné se skupinou Kryštof

První hit Dítě robotí měl spíš syntetičtější zvuk, přes další vydaný song Souznění se ale Mirai dopracovali až k aktuální písničce Cesta z města. Ta je produkčně střídmější, a jak se ukazuje, tahle poloha skupině svědčí víc. 

TOP 5 videoklipů týdne (19.)

"Název napovídá hodně, o čem vlastně písnička je. Zkrátka už chcete pryč z toho všeho městského ruchu, blázince, hektického dění a stereotypu. Chcete někam, kde máte svobodu, klid a jen tak třeba koukáte na přírodu kolem sebe. Prostě chill out,“ říká frontman Mirai Navrátil. Ačkoliv je znát, že se stále jedná o mladou kapelu, která má do budoucna zejména co do autorských schopností na čem pracovat, už nyní je patrný pokrok. Oproti prvnímu singlu totiž příjemně nenáročná skladba s chytlavým refrénem působí autentičtěji a přirozeněji. To potvrzuje i jednoduché lyric video s pandou v hlavní roli. 

Kryštof už na turné prodal 80 tisíc vstupenek

Debutové EP s pěti skladbami vzniklo v produkční spolupráci s Honzou Balcárkem ze spřízněných Light & Love a pod mixerskou rukou Ecsona Waldese (Biotech Studio). Kromě titulní písně obsahuje zmíněný singl Dítě robotí, letní roadmovie Souznění a songy HistorieDivadlo. Srdcebeat tour skupiny Kryštof startuje dvěma koncerty v Ostravě 19. a 20. října, během 8 koncertů se vedle Mirai v roli hosta představí i písničkářka Lenny.

text: Josef Martínek, text: Petr Kozlík

3,50

čtenáři

hlasuj
zavřít