VIDEO: Mirai natáčeli pohádkový klip v nevěstinci a oscarovou technikou

Vydáno 29.04.2016 | autor: Josef Martínek

Po hitu Cesta z města, jehož videoklip už nasbíral přes milion zhlédnutí, se Mirai hlásí o slovo s dalším singlem Divadlo. Kapela, která loni předskakovala na halovém turné Kryštof, se v něm vydala do bývalého nevěstince, natáčela technikou, kterou použili i tvůrci oscarového filmu Zmrtvýchvstání. A protože akustičtější zvuk jim sluší, také novinka má zaděláno na to, aby se stala hitem. 

VIDEO: Mirai natáčeli pohádkový klip v nevěstinci a oscarovou technikou Mirai natáčeli nový klip v bývalém nevěstinci

"Divadlo je naše možná nejsrdcovější píseň a věříme v její sílu. Píseň je o tom, že člověk má někdy více rolí a musí hrát takové svoje životní divadlo," vysvětluje spoluautor singlu a frontman kapely Mirai Navrátil. Pod taktovkou zkušeného režiséra Ondřeje Urbance z kreativní agentury ManaWorld.eu se skupina vydala natáčet klip až na západ Čech.

BLOG: Mirai - Kluci z Kryštof jsou fajn borci

"Pro natáčení pohádkového videoklipu jsme si zvolili architekturu a lesy v okolí Mariánských lázní, včetně zámku Kynžvart a nádherného sálu Miramonte. Tato destinace není tolik filmařsky profláklá jako různé reálie v okolí Prahy. Kluci to tudíž měli ze severovýchodu Moravy až na západ pěknou dálku," podotýká Urbanec, jenž při filmování použil stejnou značku kamery jako tvůrci oscarového filmu s Leonardem DiCapriem Revenant - Zmrtvýchvstání.

vložte odkaz, text nemažte

Natáčení i výsledný klip hodně ovlivnila kouzelná atmosféra, která na kapelu dýchala z historických zákoutí zámku. "Natáčeli jsme v epickém opuštěném sále s proskleným stropem. Později jsme dokonce zjistili, že to v minulosti byl nevěstinec," popisuje Šimon Bílý, bubeník a spoluautor písně. Z výsledků jsou prý nadšeni a těší se na reakce fanoušků. Ty nejspíš budou pozitivní, současné akusticky popově laděné pojetí písní totiž Mirai svědčí. 

Nový klip rozhodně není jedinou novinkou, kterou kapela pro fanoušky má. Chystá totiž i své první turné. 

tz, jm, foto: Manaworld.eu

3,50

čtenáři

hlasuj
zavřít