VIDEO: Mireille Mathieu natočila v Praze klip. V březnu bude v hlavním městě opět koncertovat

Vydáno 23.10.2018 | autor: Josef Martínek

Francouzská šansoniérka Mireille Mathieu, jejíž kariéra trvá již déle než pět dekád, natočila v Praze nový videoklip. Snímek k písni Le premier regard d'amour z alba Mes Classiques, které vyjde v listopadu, vznikl v historických prostorách Pražského hradu. Mireille Mathieu přijede se svým orchestrem do české metropole znovu 8. března příštího roku, na koncertě v Kongresovém centru jistě zazní i tato skladba.

VIDEO: Mireille Mathieu natočila v Praze klip. V březnu bude v hlavním městě opět koncertovat VIDEO: Mireille Mathieu natočila v Praze klip. V březnu bude v hlavním městě opět koncertovat

Mireille Mathieu je přímou nástupkyní ikonické Edith Piaf a je často označována jako pokračovatelkou jejího odkazu. Do paměti fanoušků se zapsala díky slavným skladbám Mon credo, Qu`elle est belle, Mon bel amour d`été, ale také typickým účesem, který se stal ve své době módním hitem.

Francouzská legenda Mireille Mathieu připomněla v Praze sílu svých šansonů

Během své kariéry stihla Mathieu koncertovat na všech kontintetech světa a je také známá tím, že dokáže zpívat v několika světových jazycích. Spolupracovala například s hvězdami jako Charles Aznavour, Julio Iglesias, Frank Sinatra, Tom Jones nebo Paul Anka.

V Praze se Mathieu představí společně s doprovodným orchestrem a vokalisty. Zahraje svoje neznámější písně a jistě také novinky z alba Made in France, podle kterého se celé turné jmenuje. Vstupenky na koncert jsou v prodeji v síti Ticketportal.

tz, jm

Témata: Mireille Mathieu, Edith Piaf, šanson

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít