VIDEO: Mirka Miškechová zpívá o věcech, na které se bojí zeptat

Vydáno 20.09.2017 | autor: redakce

Slovenská písničkářka Mirka Miškechová, která je známá díky duetu Cudzinka v tvojej zemi s Xindlem X, se tentokrát vydává do popovějších vod a kromě akustických a folkových aranží, na které jsme u ní zvyklí, si pohrává více s elektonikou. Právě proto sáhla Mirka po producentovi Arminovi Effenbergerovi, se kterým začala připravovat své druhé album. Písnička 18 vecí, ktoré sa ťa nespýtam je jejich společnou prvotinou.

VIDEO: Mirka Miškechová zpívá o věcech, na které se bojí zeptat VIDEO: Mirka Miškechová zpívá o věcech, na které se bojí zeptat

"Písničku jsem napsala přibližně před čtyřmi roky, když jsem začínala chodit se svým tehdejším přítelem. Hodila jsem na papír a především do not všechny moje pochybnosti o tom, jestli má náš vztah vůbec smysl a vydrží. Když byl celý song hotový, začala jsem počítat, kolik konkrétních věcí jsem do textu zakomponovala a vyšlo mi jich 18. Od té doby jsem to nikdy nekontrolovala, a proto se písnička jmenuje 18 vecí, ktoré sa ťa nespýtam." říká zpěvačka, která je, kromě textu, i autorkou hudby.

RECENZE: Mirka Miškechová zpívá o patáliích své generace s vtipem a optimismem

"Skutečností je, že na těch 18 věcí jsem se tehdejšího přítele vlastně nikdy nezeptala. I přesto, že píseň několikrát slyšel, obsah mu zůstal a pravděpodobně navždy zůstane utajený. Byl to totiž cizinec," dodává Miškechová.

Videoklip vznikl pod režisérskou taktovkou Ondřeje Kudyna, který se podepsal například pod videa skupiny Poetika (Každou vteřinou či Trinity). Natáčelo se několik dní v Praze a ve Vídni. 

Témata: Mirka Miškechová, Xindl X

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít