VIDEO: Našlo Česko svou ženskou rapovou hvězdu? SharkaSs přichází s ambiciózním singlem

Vydáno 26.04.2016 | autor: Josef Martínek

V zahraničí už se stalo samozřejmostí, že mužskou nadvládu v rapu sem tam naruší i nějaká ta žena. Na osobnost, jako jsou Nicki Minaj, Azealia Banks nebo Iggy Azalea, ale česká scéna zatím čekala marně. Možná se to teď změní - přichází SharkaSs.

VIDEO: Našlo Česko svou ženskou rapovou hvězdu? SharkaSs přichází s ambiciózním singlem SharkaSs má na to zlomit dominanci mužů v českém rapu

Rapperka SharkaSs, známá třeba divákům soutěže Česko Slovensko má talent, vydává svoje první EP čítající celkem čtyři skladby. Pod jednoduchým názvem E.P. 2016 vychází u Supraphonu, prozatím výhradně digitálně. Slibnou pozvánkou je singl Plusy a mínusy s atmosférickým videoklipem. 

Nicki Minaj vystoupila za peníze angolského diktátora. Organizace za lidská práva ji kritizují

"To, co jsem chtěla říct, nestačilo vyjádřit jen slovy. V celém videu jsou vidět všechny živly naší planety, které dokreslují význam toho, co jsem měla na srdci: oheň - pro mě vyjádření emocí, voda - chlad a to, že život plyne dál, vzduch - koloběh situací, které nás někdy dokážou pořádně vyvést z míry, země - rodina, zázemí," vysvětluje SharkaSs význam klipu. Ten se točil v únoru na severu Čech podle scénáře Jakuba "Mahdies" Mahdala.

SharkaSs je autorkou textu a v tandemu s Blankou Maderovou se postarala i o hudební složku celého čtyřpísňového EP. Na něm jsou kromě novinky i songy Fly To The Blue Sky, Přání a Dokud to půjde. Singlová ochutnávka každopádně naznačuje, že na českou rapovou scénu přichází nový element. Osobité podání písně i velkolepé ztvárnění videoklipu jí může většina českých rapperů mužů, kteří už roky spoléhají na zastaralá žánrová klišé, leda závidět. 

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít