VIDEO: Nazývá Ben Cristovao rád věci pravými jmény? ASIO

Vydáno 29.03.2016 | autor: redakce

Před koncem loňského roku chrlil Ben Cristovao jeden videosingl za druhým, pak si ale dopřál chvíli pauzu. Nyní představuje novinku ASIO. Videoklip vznikal až v daleké Malajsii.

VIDEO: Nazývá Ben Cristovao rád věci pravými jmény? ASIO Ben Cristovao na loňském koncertě ve Foru Karlín. Foto: Michaela Hermína

V novém klipu ASIO si Ben vzal na paškál téma komerce. "Pamatuji si, když na mě 'underground' umělci koukali přes prsty, že spolupracuji s velkými firmami a nedej bože, že jsem nosil kšiltovku se svým jménem a prodával ji. Letos se dá říci, že není jediný umělec, který by vám neprodal i hrníček své značky/merche a k tomu neměl alespoň materiální plnění od nějaké korporátní firmy. Pravda je, že na tom nikdy nebylo nic špatného. Musíte umět vydělat peníze a spojit občas s někým síly, abyste mohli dělat kvalitní produkci pro své lidi, tak to prostě chodí. Jsem rád, že jsme teď všichni na jedné lodi, jen na na ní všichni nastoupili po špičkách. Nemělo by se o tom říci aslespoň jedno slovo? #ASIO," vysvětlil na Facebooku.

Ben Cristovao zdolal v pražském Foru Karlín novou metu

Píseň i klip jsou zároveň znatelně ovlivněny exotickou asijskou kulturou, ke které má Cristovao vřelý vztah. O produkci se tradičně postarali The Glowsticks, video režíroval Petr Skočovský. Místní atmosféra do klipu úspěšně prosákla a pro Bena se v jeho kariéře znovu jedná o něco trochu jiného, než na co jsou fanoušci zvyklí.

text: Josef Martínek, foto: Michaela Hermína

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít