VIDEO: Nebe se v novém klipu podívali až do vesmíru

Vydáno 16.02.2016 | autor: Josef Martínek

Poprocková skupina Nebe si na letošní rok nachystala bohatý program: v březnu vyjíždí se Support Lesbiens a Ewou Farnou na klubové turné a na podzim by měla vydat novou desku. Podle singlových ukázek se zdá, že se mají fanoušci na co těšit. Poslechněte si nový singl Zkus na chvíli mi lhát.

VIDEO: Nebe se v novém klipu podívali až do vesmíru Nebe se rozhodli pro koncept vesmírného klipu

Před půl rokem zaujali Nebe výborným singlem Pláštěnky, který se už dlouho drží mezi nejhranějšími hity v našem éteru. Novinka s názvem Zkus na chvíli mi lhát má našlápnuto podobně, jejím refrénem by nepohrdly ani skupiny, které už to dotáhly na stadiony - tak výrazně zní. Videoklip je dokonce nejvýpravnější v historii kapely. 

Víme první: Ewa Farna, Support Lesbiens a Nebe vyrazí na společné turné. Přijedou i k vám?

Havířovská formace a režisér Ondřej Urbanec zavítali do ateliérů Pokrok na pražském Žižkově. A museli tam vměstnat celý vesmír. "Přiznávám, že se po produkční stránce nejednalo o úplně jednoduché natáčení. Mimo jiné jsme museli dovnitř dovézt devět tun písku! A brnkačka to nebyla ani pro kapelu. Nejvíc si zkusil asi zpěvák, který byl navlečen do skafandru, ve kterém se úplně nedá dýchat," popisuje režisér, který rovněž stojí za námětem: "Videoklip vypráví příběh umělců, které při tvorbě inspirují všelijaké múzy či sny, a ty pak zhmotňují do textu, hudby nebo videa. V našem klipu jsme se vydali raketou za vílou do vesmíru, kde celý děj a celá idea příběhu vyvrcholí jedním velkým třeskem." Zajímavostí je, že zpěvákovu "vílu" si zahrála jeho skutečná přítelkyně. 

VIDEO: Nebe má nový hit. Tyhle Pláštěnky je radost obléknout

A jak to vypadá s třetí řadovou deskou? "Na novém albu nechceme ponechat nic náhodě, a také proto si s ním dávám načas. Už to není jen o nás a naší zkušebně v Havířově, ale na každý demáč sbíráme názory lidí z našeho okolí. Ať už je to naše vydavatelství Universal Music nebo Richard Krajčo, který pro nás krom kamaráda zůstal i v pozici člověka, jenž nám nemaže med kolem pusy a vždy nám řekne přesně to, co si o nových písních myslí," prozrazuje zákulisí vzniku nových písní zpěvák a hlavní autor kapely Petr Harazin.

Aktuální singl si budou moci fanoušci poprvé poslechnout naživo už za několik týdnů, kdy se Nebe spojí s Ewou Farnou a Support Lesbiens a vyjedou na společné On Stage Tour po devíti českých a moravských městech. Odstartují 25. března v České Lípě a zakončí 1. května v Pardubicích. Vstupenky pořídíte v síti Ticketportal.

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít