VIDEO: Nightwork se vrací jako HoraL. Bez Vojty Dyka i bez vtipu

Vydáno 11.12.2015 | autor: redakce

Kapela Nightwork, která slavila úspěch recesí, humorem i charismatem frontmana Vojty Dyka, se vrací pod novým názvem. Kluci si teď říkají HoraL a Dyk už s nimi nezpívá. Jeho roli převzal Ezy Hýbl. O povedeném návratu se ale mluvit nedá. 

VIDEO: Nightwork se vrací jako HoraL. Bez Vojty Dyka i bez vtipu Film Padesátka bude mít premiéru na Štědrý den

Novinka Běž! se vztahuje k českému filmu Padesátka, k němuž byla nedávno představena daleko povedenější titulní píseň Michala Hrůzy. Pokus party kolem Jakuba Prachaře, Františka Soukupa a spol. ale neaspiruje ani na vtipnou legrácku, a už vůbec ne na zdařilou seriózní písničku. Na to je příliš těžkopádná a nepůvodní. Záběry z filmu jsou v klipu prokládány parodováním "světa pod diskokoulí" a snažením zpěváka Ezyho. Právě ten je přitom největší kámen úrazu - nemá totiž nijak zajímavý hlas ani nedokáže odhodit zábrany, jako to uměl Dyk. Jeho projev je proto křečovitý.

LIVE: Vojta Dyk a B-Side Band složili v Brně skvělou show z předělávek. Vzpomínali i na oběti z Paříže

Nightwork se na vrchol popularity začali drát v roce 2009, kdy se jejich singl Globální oteplování stal hitem. Následovalo několik cen v anketách popularity, včetně Žebříku, i prodejně velmi úspěšné album Tepláky anebo Kroky Františka Soukupa. Skupina se rozloučila v roce 2013. Její frontman se nyní věnuje projektu s B-Side Bandem. Jak si povedou jeho bývalí spoluhráči pod názvem HoraL, se teprve uvidí. Moc nadějně ale nezačali.

Film Padesátka z lyžařského prostředí režíroval Vojta Kotek a premiéru bude mít na Štědrý den. 

Josef Martínek

1,50

čtenáři

hlasuj
zavřít