VIDEO: Nirvana vzdala po letech znovu poctu Davidu Bowiemu. Kurta Cobaina nahradil Beck

Vydáno 18.02.2016 | autor: Josef Martínek

Pojem superskupina je v poslední době tak nadužívaný, že už vlastně ztrácí na hodnotě. Jak ale označit spojení zbývajících členů Nirvany a Becka? Společnými silami si zavzpomínali na Davida Bowieho a dopadlo to výborně. 

VIDEO: Nirvana vzdala po letech znovu poctu Davidu Bowiemu. Kurta Cobaina nahradil Beck Nirvana a Beck se sešli před Grammy

Ke shledání členů Nirvany, kterými jsou bubeník Dave Grohl, basista Krist Novoselic a kytarista Pat Smears, a písničkáře Becka došlo na večírku, který předcházel letošním Grammy. V rámci vyhlášení ostře sledovaných hudebních cen sice vzdala Bowiemu hold Lady Gaga, Nirvana a Beck ale také chtěli na britského génia zavzpomínat. Nedostalo se jim sice takové pozornosti jako "Mother Monster", ale přítomní si určitě užili neméně silný zážitek.

Syn Davida Bowieho zkritizoval poctu od Lady Gaga na Grammy: Prý je duševně zmatená

Ve videu níže se můžete přesvědčit, jak si pánové poradili s písní The Man Who Sold The World ze stejnojmenného alba z roku 1970. Nirvana tuto píseň už v minulosti jednou s velkým úspěchem přezpívala, bylo to v rámci vystoupení MTV Unplugged v roce 1993. Tehdy ji zpíval Kurt Cobain, kterému v té době zbývaly poslední měsíce života. 

Obě verze, které od sebe dělí 23 let, můžete porovnat níže. 

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít