VIDEO: Písnička ze seriálu České televize paroduje socialistické umělce. Přicházejí Sloky Luboše Nováčka

Vydáno 16.01.2017 | autor: redakce

Seriál České televize Svět pod hlavou zvolil pro pondělní epizodu originální promo. Na sociální sítě vypustil jeho mediální tým skladbu Ne, bombu ne, která je parodií české hudební tvorby osmdesátých let. 

VIDEO: Písnička ze seriálu České televize paroduje socialistické umělce. Přicházejí Sloky Luboše Nováčka Jana Plodková jako zpěvačka skupiny Sloky

Děj epizody se odehrává v roce 1982 na Festivalu politické písně. Zlatým hřebem programu je skupina Sloky Luboše Nováčka, jejíž název odkazuje na tehdy velice populární Kroky Františka Janečka. Právě Janeček byl u zrodu kariéry Michala Davida, spolupracoval také s Karlem Gottem a dalšími známými interprety předrevoluční éry. 

TOP 10 nejlepších protestsongů a písní o politice

Autory skladby jsou Petr Marek, Marek Huňát aka Mardoša a Ondřej Ježek. "Já mám radši lásku nežli bombu," sděluje zpěvačka Jana Plodková v textu, který napsal Petr Marek, a druhým dechem dodává: "Ne, bombu ne, pane Reagane." Píseň už vyvolala značné reakce na sociálních sítích. 

Desetidílný seriál Svět pod hlavou, který od ledna vysílá Česká televize, vznikl v koprodukci ČT, Bionautu a TV JOJ. Kriminální příběhy ze severních Čech za tuhé normalizace 80. let a příčiny vlastní rodinné tragédie v něm rozplétá policista Filip Marvan (Václav Neužil). Sérii inspirovanou kultovním britským dílem Life On Mars režírovali Marek Najbrt a Radim Špaček. 

Témata: Ne bombu ne, Svět pod hlavou, normalizace, Sloky Luboše Nováčka, Kroky Františka Janečka

5,00

čtenáři

hlasuj
zavřít