VIDEO: Portishead volají SOS. V temném coveru hitu skupiny ABBA citují zavražděnou Jo Cox

Vydáno 24.06.2016 | autor: Josef Martínek

Britští Portishead novým materiálem nikdy neplýtvali. Zatím poslední album Third vydali po jedenáctiletém mlčení v roce 2008 a od té doby se na nástupce znovu čeká. Tento týden však vyslali do světa osobité ztvárnění hitu SOS od skupiny ABBA

VIDEO: Portishead volají SOS. V temném coveru hitu skupiny ABBA citují zavražděnou Jo Cox Videoklip Portishead končí citátem političky Jo Cox

"Máme daleko víc společného než toho, co nás rozděluje..." Tímto citátem končí Portishead svou coververzi písně SOS švédské popové legendy ABBA. Jde o slova humanitární političky Jo Cox, která byla minulý týden zavražděna. Píseň vydali Portishead těsně přes britským referendem o setrvání v Evropské unii. Ostrované si však nakonec zvolili možnost vystoupení z unie.

LIVE: Premiéra Portishead beze slov objala Prahu

Zatímco ABBA píseň zpívá hravě a relativně vesele, v podání uhrančivé Beth Gibbons jde o temnou baladu, ze které až mrazí, obzvlášť v kombinaci se znepokojujícím videem. Obě verze můžete porovnat níže. 

vložte odkaz, text nemažte

Portishead fungují už od roku 1991, s nahrávkami však šetří, zatím vydali pouze tři studiová alba, každé z nich ale (nejen) triphopové fanoušky nakrmilo dosyta. V Česku se premiérově představili teprve před třemi lety. 

Témata: Portishead, ABBA, Beth Gibbons, Jo Cox, britské referendum, Evropská unie

4,50

čtenáři

hlasuj
zavřít