VIDEO: Pussy Riot, oblíbenkyně Miloše Zemana, si v novém klipu utahují z diktatury

Vydáno 05.02.2016 | autor: Josef Martínek

Ruské punkerky Pussy Riot už hněv tamního politického systému okusily na vlastní kůži, když byly v minulosti vězněny kvůli údajnému znesvěcení chrámu. Do ruské státní moci ale rýpají dál. V novém klipu Chaika to zvládají s nadsázkou. 

VIDEO: Pussy Riot, oblíbenkyně Miloše Zemana, si v novém klipu utahují z diktatury VIDEO: Pussy Riot, oblíbenkyně Miloše Zemana, si v novém klipu utahují z diktatury

Pussy Riot v novém klipu mučí politické vězně, zatímco zpívají třeba "Koho nepotřebujeme, pohřbíme, přehnaně čiperné ve vězení zaměstnáme, svoje lidi chráníme, jasný?" Ironii celé skladby podtrhují jednoduchým heslem "Miluji Rusko. Jsem vlastenec". Tyhle holky se zkrátka Putinova hněvu nebojí.

VIDEO: Vladivojna La Chia vyhání strašidla z Hradu

Píseň Chaika dostala název podle jména ruského generálního prokurátora Jurije Čajky. Mimo jiné tím skupina připomíná nedávno zveřejněný dokument protikorupční organizace, podle kterého je Čajka provázán s organizovaným zločinem. 

V České republice jsou Pussy Riot vedle své hudební činnosti a angažovanosti známé i díky prezidentu Miloši Zemanovi. Tomu do oka zrovna nepadly, když v nechvalně proslulých Hovorech z Lán vypíchl, co že to vlastně znamená slovo pussy. Respektive pasy. 

Josef Martínek

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít