VIDEO: Rockově písničkářský projekt Abendland míří v prvním klipu na Severozápad

Vydáno 30.03.2016 | autor: redakce

Autor hudby Petr Kunze společně s texty Miroslava Černého stvořili romantický i drsný a chladný svět Abendland. Jeho jednotlivými příběhy budou provázet přední interpreti hudební scény napříč žánry. Projekt vyjde i v knižní podobě, než se tak stane, je tady první klip Severozápad

VIDEO: Rockově písničkářský projekt Abendland míří v prvním klipu na Severozápad Abendland je zbrusu nový projekt českých muzikantů

Rockově písničkářské konceptuální album otevírá jednotlivé epochy Abendlandu. S ohledem na osobnost a hlasový projev oslovili autoři projektu deset interpretů, kteří se společně s posluchači vydají po stopách neolitických lovců, keltských obřadníků, Artušových rytířů, hvězdářů, mořeplavců či indiánských šamanů. 

Jan Kunze (Kofe-in) interview: Každá cesta člověka posune

Deskou prostupují příběhy nazpívané takovými osobnostmi, jako jsou Jaromír Švejdík (Priessnitz, Umakart, Kafka Band), Milan Cais (Tata Bojs, Kašpárek v rohlíku), Michal Němec (Jablkoň, Půljablkoň), Jan Kunze (Kofe-in, Munroe, Hičhaikum projekt), Viktor Dyk (WAW, RockOpera Praha), Olga Königová (Ille), Tomáš Fröde (Imodium), Petr Harazin (Nebe), Jan Žamboch (Žamboši) a Terezie Kovalová (Calm Season).

První videoklip byl natočen k písni Severozápad. Vypráví o dramatickém putování muže zimní krajinou, který se snaží nepodlehnout divoké přírodě. Sám se sněžnicemi, kompasem a omrzlými prsty zdolává zasněžené kopce a hledá svůj cíl. Hlavního protagonistu ztělesnil zpěvák skladby a autor scénáře klipu Jan Kunze. Klip se natáčel na konci ledna v mrazivém prostředí jesenických hor, v okolí Žárového vrchu, v  podmínkách evokujících dobrodružnou a naturalistickou atmosféru, jakoby vystřiženou z povídek Jacka Londona či Jana Eskymo Welzla.

Křest alba je naplánován na podzim tohoto roku. To vyjde na CD, navíc ve speciálním knižním provedení u nakladatelství Perplex. Knižní forma je zvolena záměrně a odkazuje na literární rozměr desky. Abendland bude představován i živě, v podobě hudebně-scénických vystoupení.

tz, jm

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít