VIDEO: Rybičky 48 přichází na Vánoce s lehkou zpovědí postaršího sukničkáře, singl Dvě deci vína napsal Kuba Ryba

Vydáno 24.12.2021 | autor: redakce

Pop-punkové Rybičky 48 posílají svým fanouškům vánoční dárek v podobě singlu Dvě deci vína. Typický sváteční příběh ale nečekejte. „Vlastně by to měla být lehká zpověď postaršího sukničkáře, umělce, který i v milování se ženou našel cosi uměleckého,“ přiblížil frontman Kuba Ryba. Ve filmovém videoklipu se v hlavních rolích objeví herci Hana Vagnerová a Michal Dlouhý, na okamžik pak dokonce i Michal MalátnýChinaski.

VIDEO: Rybičky 48 přichází na Vánoce s lehkou zpovědí postaršího sukničkáře, singl Dvě deci vína napsal Kuba Ryba VIDEO: Rybičky 48 přichází na Vánoce s lehkou zpovědí postaršího sukničkáře, singl Dvě deci vína napsal Kuba Ryba

„Písnička vznikla jako všechny jiné. Brnkal jsem si doma u krbu a zalíbily se mi jisté tóny, a když naskočila první věta refrénu, tak bylo jasné, že z tohodle brnkání bude song,“ říká o vzniku poměrně romantické skladby Kuba Ryba. O výslednou podobu skladby se pak postaral zkušený kytarista a producent Lukáš Chromek.

Příběh českého hitu: Rybičky 48 – Léto

Méně romantický je už však vizuál z dílny respektovaného videomakera Jakuba Mahdala. „Klip neodráží přesně to, co je v textu. Chtěli jsme tam vážnou, ale zároveň vtipnou zápletku. Zrovna jsem koukal na nějakej seriál na Netflixu, kde chlapík uspával práškem lidi, zabil je a ukradl jim peníze i identitu. Napadlo mě, že by klip mohl být o chlapíkovi ve středním věku, který je zajištěn, všechno má a jeho zálibou je nalákání mladých žen k němu domů, kde je okouzlí, uspí a pak zabije. Takový sériový vrah,“ popisuje zápletku netradiční a vtipné lovestory Ryba.

„Jenže v tomhle klipu narazí na mladou krásnou dívku, která naopak vyhledává starší movité muže, nechá se pozvat k nim domů, okouzlí je, uspí práškem a vykrade. Je vám asi jasné, co se stane, když se tihle dva nezbedové potkají,“ dodává se smíchem.  

Roli těchto dvou nezbedů si střihly špičky mezi českými herci – Michal Dlouhý a Hana Vagnerová. „Michal Dlouhý je můj nejoblíbenější divadelní herec a při psaní scénáře jsem si vzpomněl na hru Válka Roseových, kde byl úžasnej. Byl volba číslo jedna a jsem nadšenej, že do toho šel. Na roli té slečny jsme potřebovali někoho, kdo skvěle hraje, je sexy a půjde úžasně do páru s Michalem,“ zdůvodňuje volbu herců Ryba. Ve videu se na chvíli objeví i Michal MalátnýChinaski.

TZ, foto: Alexandra Šnaid
Témata: Rybičky 48, Kuba Ryba, Hana Vagnerová, Michal Dlouhý, Michal Malátný, Chinaski

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít