Pohřeb Lemmyho Kilmistera vysílal v přímém přenosu YouTube, Dave Grohl neudržel slzy

Vydáno 09.01.2016 | autor: redakce

Pohřeb ikony světového rock'n'rollu připadl na sobotu 9. ledna. Protože kapacita míst na Forest Lawn Memorial Cemetery v Hollywoodu ale pochopitelně nemůže pojmout všechny Lemmyho fanoušky, připravili pro ně Motörhead živý stream. Jeho vysílání proběhlo v noci ze soboty na neděli našeho času. 

Pohřeb Lemmyho Kilmistera vysílal v přímém přenosu YouTube, Dave Grohl neudržel slzy Lemmyho pohřeb vysílal YouTube

Motörhead už předem fanouškům doporučili, aby vzpomínali na Lemmyho třeba v nějakém příjemném baru. "Jděte do svého oblíbeného baru nebo klubu, ujistěte se, že se připojíte na internet a zavzpomínejte si s námi. Nebo jednoduše pozvěte přátele a oslavte Lemmyho život doma," uvedli na svém Facebooku.

Sex, drogy, rock'n'roll. Lemmy Kilmister žil i hrál vždycky naplno

Kilmister zemřel ve věku 70 let těsně před koncem loňského roku, 28. prosince 2015 na velmi afresivní formu rakoviny. Dozvěděl se o ní teprve dna dny před svou smrtí. V posledních dnech je jeho jméno v rockovém světě určitě tím nejčastěji skloňovaným. Desítky tisíc lidí dokonce podepsaly petici, aby byl nově objevený chemický prvek pojmenován na jeho počest Lemmium. Níže se zase ve vtipném videu můžete dozvědět, jaký byl jeho vztah k mléku.

Metalová chemie: Nový prvek v tabulce se možná bude jmenovat Lemmium po frontmanovi Motörhead

Během ceremoniálu promluvili zbylí členové kapely, Lemmyho syn i řada hvězdných přátel zesnulého muzikanta. Byli mezi nimi třeba Slash, Lars Ulrich z Metalliky nebo frontman Foo Fighters Dave Grohl, který přenos ukončil se slzami v očích. 

jm

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít