VIDEO: Slza hledá v klipu Katarze odpuštění. A má znovu našlápnuto k úspěchu

Vydáno 26.10.2015 | autor: Josef Martínek

Dvojice Slza, která vydá 13. listopadu své debutové album Katarze, přichází s klipem k titulní písničce. Ten měl již po pár hodinách od premiéry desítky tisíc zhlédnutí na YouTube. Už z toho je jasné, že má skupina našlápnuto k zopakování úspěchu hitů Lhůta záruční a Celibát

VIDEO: Slza hledá v klipu Katarze odpuštění. A má znovu našlápnuto k úspěchu Slza hledá v novém videoklipu odpuštění

Katarze je ústřední píseň televizního seriálu Přístav a pojednává o snaze zachránit nefungující vztah. "Nemusí se jednat jen o mezilidský vztah, ale např. i o vztah k životu jako takovému,“ vysvětluje Lukáš Bundil, který je spolu s producentem Daliborem Cidlinským jr. hlavním autorem hudby Slzy. Podle režiséra Víra Karase pak videoklip sleduje hlavně téma odpuštění druhým, ale i sobě.

BLOG: Slza - Předskakování Roxette a Utubering? Profesionalita a skvělá atmosféra!

Písničku, která je řemeslně dobře zpracovanou popovou baladou, doprovází jemný černobílý videoklip, ve kterém se členové skupiny pasovali do role pozorovatelů, aby sledovali životní kotrmelce druhých. O nijak inovativní dílo se sice nejedná, o prvoligový a vkusně podaný mainstream, který bude právem slavit úspěch v rádiích, ale ano. 

V klipu si zahrála i herečka Vlastina Svátková. "Život nás nenechá vydechnout. Ve chvíli, kdy máme pocit, že už nemusíme se sebou vůbec nic dělat, přijde zkouška, která rozvíří proud události, a my se učíme milovat ještě víc, odpouštět nebo nechat odejít někoho, koho jsme milovali, a mysleli si, že s námi bude navždy. Nic není jisté, než co je tady a teď," říká. 

Slza k novému albu Katarze absolvuje i sérii roadshow, jež začne v den vydání desky 13. listopadu v Praze.

text: Josef Martínek

 

 

3,50

čtenáři

hlasuj
zavřít