VIDEO: Support Lesbiens použili technologii Björk

Vydáno 26.10.2015 | autor: Josef Martínek

S novým albem přichází i nový klip: Support Lesbiens natočili video k titulní skladbě své ještě horké desky K.I.D., a to dost netradičním způsobem. Jako jedna z prvních českých kapel použili 360° technologii.

VIDEO: Support Lesbiens použili technologii Björk Support Lesbiens použili technologii Björk

"Jedná se o relativní novinku, kterou v zahraničí ve videoklipu zatím využilo jen pár umělců jako Björk, Foals nebo Avicii. Divák může obsah sledovat pomocí brýlí určených pro virtuální realitu nebo ve svém mobilním telefonu či tabletu, kde má možnost prohlédnout si prostředí ve videu tak, jak se mu zachce,“ přibližuje technologii Ondřej Urbanec - režisér klipu a art director kreativní agentury ManaWorld.eu, která videoklip realizovala.

RECENZE: Král je mrtev! Noví Support Lesbiens zpívají anglicky i česky, a hlavně svěžef

Děj se odehrává na lodi proplouvající Prahou, k vidění jsou tedy i historické památky jako Pražský hrad nebo Karlův most. Vlastně se v něm tedy moc nestane, ale v kombinaci s říznou písničkou má klip spád a působí spontánně a bez pozlátka. Ať je to se sporem Support Lesbiens versus Portless jakkoli, člověk se nějak nemůže zbavit dojmu, že noví Supporti hrají daleko zajímavější hudbu než stará sestava.

"Jelikož ne všechny prohlížeče tuto technologii podporují, doporučujeme video přehrávat přes nejnovější verzi Google Chrome v počítači nebo aplikaci YouTube pro Android a iOS," upozorňuje kapela diváky nového klipu.

text: Josef Martínek

3,50

čtenáři

hlasuj
zavřít