VIDEO: Takhle šíleně to vypadalo, když hrála Metallica pro 1,6 milionu fanoušků v Rusku v roce 1991

Vydáno 06.08.2019 | autor: Aleš Harazim

V Rusku je všechno velké. I festivaly. V roce 1991, pár měsíců před rozpadem Sovětského svazu, se v Moskvě konal obrovský festival Monsters Of Rock. Když hrála Metallica, sledovalo ji neuvěřitelných 1,6 milionu lidí. V Praze to 18. srpna až tak megalomanské nebude, ale i tak půjde na našem území o jednu z koncertních událostí roku.

VIDEO: Takhle šíleně to vypadalo, když hrála Metallica pro 1,6 milionu fanoušků v Rusku v roce 1991 VIDEO: Takhle šíleně to vypadalo, když hrála Metallica pro 1,6 milionu fanoušků v Rusku v roce 1991

Dalo by se říct, že v roce 1991 byla Metallica na svém absolutním vrcholu. Pořád je to legenda, ale na začátku devadesátých let vydala své Black Album, singl Enter Sandman se stal obrovským hitem i díky videoklipu, který rotoval v hudebních televizích. A všichni chtěli skupinu vidět. Hodně po ní bažili zejména v Sovětském svazu. Ze zcela pochopitelných důvodů. A nějakým způsobem se to podařilo.

RETRO: První koncert Metalliky v Praze v roce 1996 - Show jako z třetího tisíciletí

Dne 28. září 1991 se v Moskvě povedlo uspořádat putovní festival Monsters Of Rock, kde kromě Metalliky vystoupili také AC/DC nebo Pantera. Podle odhadů se na Metalliku přišlo podívat 1,6 milionu lidí. Vznikly z toho i dost neuvěřitelné záběry. Jsou tam vojáci v uniformách, nad hlavami všech létají helikoptéry… Pokud jste fanoušky, rozhodně byste si tento hodinu a 20 minut dlouhý záznam neměli nechat ujít.

Metallica vystoupí 18. srpna v areálu letiště Letňany v Praze.

Text: Aleš Harazim

Témata: Metallica, Sovětský svaz, Rusko, Moskva, 1991, koncert

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít