VIDEO: Taylor Swift jako zombie i hadí královna. Její novinka bortí hitparády

Vydáno 28.08.2017 | autor: redakce

Jen pár dní po představení očekávaného singlu Look What You Made Me Do přispěchala Taylor Swift s videoklipem. Předvedla ho premiérově během předávání cen MTV Video Music Awards. Album Reputation, které novinkou ohlašuje, vyjde 10. listopadu. 

VIDEO: Taylor Swift jako zombie i hadí královna. Její novinka bortí hitparády VIDEO: Taylor Swift jako zombie i hadí královna. Její novinka bortí hitparády

Taylor Swift se v klipu představuje hned v několika rolích. Na úvod se coby zombie vyhrabe z hrobu, u kterého je na náhrobním kameni nápis "Zde leží reputace Taylor Swift". Poté ji vidíme i jako královnu hadů a v mnoha dalších podobách. Na závěr videa se sejde hned několik jejích já, která odkazují k historickému vývoji zpěvačky. Znovu ji tak můžeme vidět i v šatech z předávání Video Music Awards 2009, kde její triumf svým výstupem narušil Kanye West. Právě jemu je podle všeho singl adresován. 

AUDIO: Taylor Swift v novém singlu pohřbila své staré já a vyřizuje si účty. Desku Reputation vydá v listopadu

Novinka začala ihned po vydání atakovat čela hitparád po celém světě. Jen v USA se odhaduje, že se za první týden prodá až půl milionu digitálních kopií singlu. Více za poslední dva roky prodala pouze Adele s hitem Hello. V pátek vydané lyric video vidělo za prvních 24 hodin od zveřejnění přes 19 milionů lidí, což je v kategorii lyric videí nový rekord. Nyní může Swift zaútočit i na pozici nejsledovanějšího videoklipu za stejný časový úsek. Rekord dosud drží Adele s již zmiňovaným Hello (27,7 milionu přehrání). 

Letošní ceny MTV, kde bylo video premiérově představeno, ovládl rapper Kendrick Lamar. Jeho klip Humble byl vyhlášen Videem roku a získal ještě dalších pět cen. Mezi vítězi nechybí ani Swift, které náleží ocenění za nejlepší spolupráci. Vyhrála se Zaynem a klipem I Don't Wanna Live Forever.

Ceny obdrželi i Ed Sheeran, Twenty One Pilots nebo Fifth Harmony. Speciální soška Michal Jackson Video Vanguard Award připadla Pink, která na předávání předvedla mash-up svých hitů, završený novinkou What About Us. Moderátorkou letošního ročníku byla Katy Perry

Témata: Taylor Swift, Look What You Made Me Do, Reputation, MTV Video Music Awards

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít