AUDIO: Temná romantika Florence Welch a Tima Burtona

Vydáno 28.08.2016 | autor: Josef Martínek

Ústřední píseň k novému filmu režiséra Tima Burtona s názvem Miss Peregrine's Home for Peculiar Children nahráli Florence And The Machine. Skladba Wish That You Were Here svou podmanivou atmosférou dělá snímku tu nejlepší reklamu. 

AUDIO: Temná romantika Florence Welch a Tima Burtona AUDIO: Temná romantika Florence Welch a Tima Burtona

Fantasy film Miss Peregrine's Home for Peculiar Children (v českém znění Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti) vstoupí do kin 30. září. Florence Welch spolupráci s Timem Burtonem komentovala těmito slovy: "Vždy jsem byla velkým fanouškem Tima Burtona. Sdílíme velmi podobnou pocitovost. Mám ráda tu temnou romantiku - je to krásné a náladotvorné, ale zároveň temné. Je to něco, čeho bych ráda sama ve své práci dosáhla," prozradila.

LIVE: Florence And The Machine ve Vídni: Vášnivá show, na kterou se nezapomíná

Píseň Wish That You Were Here prý vystihuje její pocity z odloučení od milovaných lidí během turné, láska je podle jejích slov i cesta a riziko. Skladba typicky "powelchowsku" představuje onu temnou romantiku v pompézně vystavěné orchestrální aranži. Zpěvaččin hlas tu znovu v hlubších polohách bodá jako nůž, aby následně vynikl v celé své sytosti. 

vložte odkaz, text nemažte

Zatím poslední album vydali Florence And The Machine v roce 2015 pod názvem How Big, How Blue, How Beautiful. Českou republiku v rámci turné opět minuli, a tak na jejich případnou návštěvu musíme čekat dál.

Témata: Florence And The Machine, Florence Welch, Tim Burton, Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, filmová hudba

4,50

čtenáři

hlasuj
zavřít