VIDEO: The Chancers použili do klipu Fight Dem Back hlášky Zemana, Okamury i Babiše

Vydáno 17.10.2017 | autor: redakce

"Letošní volby jsou tak absurdní, až jsme z toho udělali klip," říkají The Chancers o klipu k novému singlu Fight Dem Back. Mimo hudby v něm zazní i slova českých a slovenských politiků, kteří kandidují do nadcházejících parlamentních nebo prezidentských voleb.

VIDEO: The Chancers použili do klipu Fight Dem Back hlášky Zemana, Okamury i Babiše VIDEO: The Chancers použili do klipu Fight Dem Back hlášky Zemana, Okamury i Babiše

"Prošli jsme jejich projevy, kterými přibližně před rokem popisovali naši budoucnost po invazi muslimů. To, co v klipu zazní, bychom podle všeho právě teď měli prožívat," komentuje kapela. "Kupodivu ale zásobování vodou stále drží."

Žánrové Anděly získali Lenny, Pio Squad nebo The Chancers

Klip vznikl spontánně během dvou týdnů a jeho hlavní myšlenkou je motto: Love music, hate racism. The Chancers si ho natočili sami. Přestože skladba cituje politiky, v nadcházejících volbách se kapela odmítá angažovat. "Ať si každý volí, koho chce, nebo ať nevolí vůbec. Nikdo nás neúkoluje a nikdo nás neplatí. Rozpočet byl 350 korun," přibližují  video, do kterého pozvali kamarády a známé z hudební, divadelní nebo výtvarné scény. The Chancers ve skladbě i vizuálu citují své hrdiny The Clash, v jejichž tvorbě byly politické komentáře běžné.

Hudebně jde o coververzi písně, kterou britský básník a zpěvák Linton Kwesi Johnson natočil v roce 1979 coby reakci na prorůstání rasismu do kořenů britské společnosti. "Johnson v 90. letech píseň uváděl slovy, že je situace stále stejná. A nám přijde, že se nic nezměnilo ani dalších dvacet let a platí to i u nás," říká kapela, která původní reggae skladbu patřičně zrychlila.

Skladba vznikla ve studiu Biotech Ecsona Waldese a je první ukázkou z chystaného EP, kterým kapela se staronovým zpěvákem Marcem McKee již brzy naváže na cenou Anděl oceněnou desku Trigger Warning.

The Chancers vystoupí v pátek 27.10. v domovském klubu 007 na Strahově. Společně s nimi slovenský rapper Čavalenky.

tz, jm,, foto: Marek Musil

Témata: The Chancers, Fight Dem Back

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít