VIDEO: Thom Artway složil píseň zpěvným ptákům. Poprvé živě zazní na koncertě v Akropoli

Vydáno 03.10.2017 | autor: redakce

Thom Artway se zapojil do kampaně Silent Forest - Asian Songbird Crisis, zaměřené na ochranu ohrožených zpěvných ptáků v oblasti Jihovýchodní Asie. Speciálně na podporu této ochranářské kampaně složil píseň High Above the Trees, ke které nyní představuje videoklip. Píseň poprvé naživo zazní tento čtvrtek 5. října na Thomově koncertě v Paláci Akropolis. 

VIDEO: Thom Artway složil píseň zpěvným ptákům. Poprvé živě zazní na koncertě v Akropoli VIDEO: Thom Artway složil píseň zpěvným ptákům. Poprvé živě zazní na koncertě v Akropoli

Kampaň Silent Forest odstartovala 1. října, jde o projekt Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA). Česká republika s kanceláří v liberecké zoologické zahradě byla vybrána a pověřena předsednictvím této nové celoevropské iniciativy. Cílem je zvýšit povědomí o současné krizi, kdy se někteří zpěvní ptáci stali předmětem velmi výnosného obchodu, což má za následek nekontrolovaný úbytek těchto ptačích druhů. Thom Artway na podporu myšlenky kampaně napsal píseň High Above the Trees, ke které vznikl videoklip v režii Jakuba Švejkara.

VIDEOROZHOVOR: Thom Artway - Optimismus potřebujeme k životu

"Jako zpěvák si vážím každého pěvce, a proto jsem se připojil ke kampani Silent Forest, kterou v České republice zaštiťuje liberecká zoo. Věřím, že tento projekt pomůže tomu, aby se ptačí zpěv z pralesů nadobro nevytratil. Velké díky patří Jakubovi Švejkarovi, který k písni High Above the Trees natočil krásný videoklip, a všem, kteří se na jeho tvorbě podíleli. Ve čtvrtek 5. 10. píseň poprvé zazní na mém koncertě v Akropoli, už se moc těším!" říká Thom Artway.K Thomu Artwayovi se v Akropoli připojí zajímaví hosté - Honza Kovařík z kapely Jelen a Mikoláš Růžička z kapely Republic of Two se svým projektem PIANO. V sále Paláce Akropolis budou také kamery České televize, která Thomův koncert následně odvysílá ze záznamu.

tz, jm

Témata: Thom Artway, High Above The Trees

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít