VIDEO: Tichá dohoda má píseň o zesnulých hudebnících. Podívejte se na exkluzivní video z natáčení

Vydáno 25.01.2016 | autor: redakce

Dlouhých 18 let čekali fanoušci Tiché dohody na novou původní tvorbu. Loni sice kapela vydala album Kladno - Manchester, na něm ale byly coververze, nikoliv novinky. Ty si skupina přichystala až na letošek. V první z nich ožívají Jimi Hendrix, Kurt Cobain, Amy Winehouse a další hudební ikony. 

VIDEO: Tichá dohoda má píseň o zesnulých hudebnících. Podívejte se na exkluzivní video z natáčení Tichá dohoda nahrála původní materiál po 18 letech

Počátkem února by mělo světlo světa spatřit EP s názvem Achtung 30!, které přinese 3 nové skladby a jako bonus 4 klasické dohodovky ze záznamu vystoupení Tiché dohody 11. listopadu v pražské Malostranské Besedě. Tehdy bylo pokřtěno LP Kladno - Manchester, už v sestavě s novou zpěvačkou Zuzanou Vintrovou. Skupina tak po 18 letech naváže na dosud poslední řadovku Válcovna vkusu s.r.o., z níž vzešel i hit Večírek osamělých srdcí.

Scott Weiland a jeho bouřlivý život rockera: drogy, spory i domácí násilí

V singlu Achtung 30! se Tichá dohoda obrací k výborným hudebníkům, kteří bohužel zemřeli předčasně. "K napsání mě inspirovala nedávná smrt zpěváka grungeových kapel Stone Temple Pilots a Velvet Revolver, Scotta Weilanda. Byl v mém věku, uvědomil jsem si, že spousta skvělých muzikantů už nenatočí žádnou desku. Mnoho z těch, kteří ovlivnili hudební scénu, patří do takzvaného prominentního klubu 27," líčí Dan Šustr a jmenuje třeba Jimiho Hendrixe, Janis Joplin, Amy Winehouse či Kurta Cobaina. Právě na ně odkazuje i přímo v textu nové písně. 

Tichá dohoda se na trase Kladno Manchester zastavila v Praze

Skupina slaví v letošním roce 30 let od svého založení a skladba Achtung 30! je věnována tomuto jubileu. Tichá dohoda plánuje ještě v tomto roce vydat celé album a pokračovat v regulérní koncertní činnosti.

Píseň Achtung 30! si polechněte níže, stejně jako video z natáčení, které vám přinášíme v premiéře.

tz, jm

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít