VIDEO: Tohle je svět Matěje Vávry. V novém klipu si zahrála i Celeste Buckingham

Vydáno 18.10.2016 | autor: redakce

Ve svém novém klipu představuje Matěj Vávra divákům svůj svět, který není svázaný žádnými společenskými normami. Produkce nového singlu se ujal Maiky Beatz a výslednu zvuk působí světově. 

VIDEO: Tohle je svět Matěje Vávry. V novém klipu si zahrála i Celeste Buckingham Tohle je svět Matěje Vávry. V novém klipu si zahrála i Celeste Buckingham

Svět zpěváka a hudebníka Matěje Vávry je plný hudby, tance, svobody a lidí, kteří se nebojí ukázat svojí pravou tvář a přiznat, že jsou odlišní. Svět bez omezení, který neuznává hranice ani předsudky. V singlu Welcome To My World nám ho představuje s podporou celé plejády lidí, kteří uznávají stejný svět jako on.

VIDEO: Monika Bagárová a Matěj Vávra se rozhodli Žít tu chvíli

"Skladba vznikla o půl třetí ráno, kdy mě napadl podladěný sampl hlasu, do kterého jsem přidal basu. Hned jsem věděl, že ta věc mě velmi baví. Potom jsem se už soustředil na text a pěveckou linku, která zapadne do atmosféry podkladu a celkově ho pozdvihne," popisuje Matěj okamžik první inspirace nové skladby. S nápadem na singl dorazil do studia k producentovi jménem Maiky Beatz, který má na kontě spolupráce s velkou většinou slovenské hiphopové scény (Kontrafakt, Ego, Rytmus, Momo, Kali) nebo se jmény jako jsou Igor Kmeťo a Dara Rolins. Produkci singlu svěřil Matěj Maikymu, skladba ale ve skutečnosti vznikala až v třech nahrávacích studiích. 

Hlavní myšlence unikátního vnitřního světa, který má nespočetné množství podob a u každého z nás je jiný, rozmanitý a plný příběhů, se Matěj rozhodl vdechnout život vizuálem pod taktovkou režiséra Michala Nemtudy. "Když mi Matěj poslal písničku, vůbec jsem neměl pocit, že poslouchám někoho z Evropy, a to díky jeho výbornému zpěvu ale i skvělé hudbě od Maikyho Beatz - spolu to velmi dobře funguje, takže skladba si mě hned získala," hodnotí Michal. "Matěj měl námět připravený, v podstatě jsme ho spolu jen doladili. Chtěli jsme v klipu různé lidi, kteří vypadají jinak, ať už díky tetování a nebo stylu oblečení - tanečníků, skejťáků, hudebníků... Celý videoklip jsme natáčeli v ateliéru. Matěj je profesionál a umí se prodat. Na place jsme měli super lidi, kteří udělali maximum proto, aby video dopadlo nejlépe, jak bylo možné. Dekuji všem za skvělou práci."

Ve videoklipu si vedle Matěje zahrálo dvanáct komparzistů, mezi kterými se objevili i dva velmi vzácní hosté, Celeste Buckingham a Matějův bratr Jakub Vávra, kteří díky svým tetováním dokonale zapadli mezi komparz. Jakub má pro tetování slabost, proto byl Matějovou první volbou, když s režijí vymýšlel námět. Celeste se naopak na place ocitla víceméně náhodou. "Pro bráchu i pro mně je to otázka toho, že stojíme při sobě a to by rodina vždy měla. Proto přijal pozvání a v klipu si zahrál. Se Celeste to byla spontánní záležitost. Přišla na plac, aby nás jen pozdravila, já jsem se jí zeptal, jestli si chce zahrát a ona byla pro. Je to super, protože Celeste je přece taky součástí mého života a světa," vysvětluje Matěj.

Zajímavým paradoxem je, že zatím co v Matějově klipu účinkuje až tucet lidí, kteří jsou potetovaní téměř od hlavy až k patě, on sám nemá na těle ani jediné tetování. Jak prozrazuje na závěr, jeho prioritou je momentálně příprava prvního EP. "Řeším celý koncept, a píšu nové songy, ze kterých nakonec vyberem ty, které mi budou nejblíž a nejpodařenější. Postupně na EP pracujeme, Welcome To My World je len začátek. Tohle je můj svět, vítejte..."

tz, jm

Témata: Matěj Vávra, Celeste Buckingham, videoklip, Welcome To My World, Maiky Beatz

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít