VIDEO: Tři sestry po letech nalezli svůj první klip Na Kovárně a také ztracený dokument 55:55 a 1/2

Vydáno 06.12.2017 | autor: redakce

Na tiskové konferenci v hostinci na Staré Kovárně v pražských Střešovicích Tři sestry zveřejnili ukázky ze "ztraceného" dokumentárního filmu s názvem 55: 55 a 1/2 a zcela historicky první videoklip, který byl natočen v březnu roku 1989 k nejznámější písni Na Kovárně. Klip si můžete přehrát v článku. 

VIDEO: Tři sestry po letech nalezli svůj první klip Na Kovárně a také ztracený dokument 55:55 a 1/2 VIDEO: Tři sestry po letech nalezli svůj první klip Na Kovárně a také ztracený dokument 55:55 a 1/2

Dokument se objevil nedávno zcela náhodou při stěhování. Byl nalezen ve vydavatelství Warner Music, dřívější Monitor, kde beta kazeta nevědomky sloužila jako podložení nohy stolu pana ředitele Vladimíra Kočandrleho. Samotný film byl natočen v letech 1988 - 1994 pod režisérskou taktovkou Petra Orozoviče a byl součástí jeho studentské práce na FAMU. Film poté vyšel na videokazetách, originální materiál z nahrávek se však jednoho dne ztratil a dlouho k němu neexistovala žádná kopie.

Tři sestry: Každý den Na kovárně a každý rok na open airu v PlzniSvětlo světa tak spatřil nejstarší důležitý dokument, který je zajímavý také tím, že je v něm uveřejněn úplně první a doposud nikde oficiálně nezveřejněný videoklip k jedné z nejúspěšnějších písní s názvem Na Kovárně. Tento klip vznikl v předrevolučním kvasu roku 89 minulého století.

Kapela Tři Sestry působí na české hudební scéně již přes 32 let. Během tohoto dlouhého období odehrála přes 3000 koncertů, natočila více jak tři desítky videoklipů, vydala 17 řadových alb, velké množství nahrávek a kompilací a nově také obdržela od zástupců Warner Music platinovou desku za prodej aktuálního alba Fernet Underground.

tz, jm

Témata: Tři sestry, Na Kovárně, 55:55 a 1/2

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít