VIDEO: Umí Mandrage tančit jako Travolta?

Vydáno 23.06.2016 | autor: redakce

Nový videoklip Mandrage s názvem Travolta nabízí atraktivní pohled do soukromí kapely. Záběry ze šestnácti zastávek jarního turné k aktuální desce Potmě jsou všechny kočky černý zaznamenali Tomáš Kasal a Zbyněk Surovec. Zároveň kapela ohlašuje podzimní pokračování turné a 17 nových termínů. 

VIDEO: Umí Mandrage tančit jako Travolta? Mandrage získali v březnu cenu Žebřík za 2. místo v kategorii skupin. Foto: Pavel Mužák

Režisér Tomáš Kasal už kapele v minulosti jeden koncertní klip režíroval. Natočit druhý pro něj byla velká výzva. "Samozřejmě jsem se snažil jít jinou cestou. Zaměřil jsem se více na to, co se dělo za oponou. Kapele tento koncept sedí perfektně, přeci jsou to dorostenci z punk-rocku a po dvou umírněnějších hitech si můžou dovolit ukázat i trošku drsnější tvář. A navíc se domnívám, že jejich show se u nás jen tak někdo nevyrovná. Byla to skvělá podívaná a věřím, že se mi ji povedlo přenést i do videa," říká Kasal.

Mandrage interview: Potřebovali jsme prošoupat podpatky, tak jsme udělali taneční desku a turné

TANEC MILUJÍ, ALE NEUMÍ HO

Skladba Travolta je už čtvrtým singlem z desky Potmě jsou všechny kočky černý. Na koncertě mívá vždy obrovský ohlas. I z tohoto důvodu si ji muzikanti vybrali pro rádia. "Travolta pro nás symbolizuje tanec, který všichni milujeme, ale na druhou stranu ho nikdo z nás nijak zvlášť neovládá. A o tom je vlastně celý text," přiznává na adresu singlové novinky její autor Pepa Bolan. "Téma nás lákalo a dobře se nám hodilo i ke konceptu celé stříbrné desky. A jak jsme na tom s tanečními kreacemi doopravdy? Můžete se přesvědčit v novém klipu," dodává s úsměvem.

vložte odkaz, text nemažte

Travolta odkazuje na starší píseň kapely Tanči dokud můžeš, kde sice Mandrage vybízejí k tanci, ale přiznávají, že tančit vůbec neumějí. "Přišlo nám fajn navázat nejen textem, ale i klipem, který se opět natáčel přímo na turné. Kameramanům jsme dovolili zaznamenávat úplně všechno. Sice jsme se po závěrečném střihu trochu ošívali, zda tam nechat i divočejší momenty z pokoncertních mejdanů, ale nakonec tam zůstaly," říká klávesista kapely František Bořík.

Přes léto se Mandrage představí na letních festivalech napříč Českem. Podzimní turné pak startuje 7. října ve Vamberku a končí 10. prosince v Šumperku.

MANDRAGE - VŠECHNY KOČKY TOUR – PART II.
7. 10. Vamberk – MK Sokolovna
8.10. Chlumec nad Cidlinou – TJ Sokol
14.10. Jindřichův Hradec – KC Jitka
15.10. Herálec – KD
21. 10. Stříbro – KD
22.10. Kadaň – KZ Orfeum
27.10. Kladno – DK
28.10. Písek – CKMP
4.11. Česká Lípa – KD Crystal
5.11. Hořovice – SD
16.11. Mladá Boleslav – DK
26.11. Velké Meziříčí – Jupiter Club VM
27.11. Klatovy – MKS
2.12. Hranice – Sokolovna
3.12. Opava – KD
9.12. Boskovice - KD
10.12. Šumperk – DK

tz, jm

Témata: Mandrage, turné, Travolta, koncerty, festivaly

3,50

čtenáři

hlasuj
zavřít