VIDEO: Viděli jste, jak maskovaná Metallica v Praze v roce 2004 vystoupila spolu se Slipknot?

Vydáno 16.08.2019 | autor: Aleš Harazim

Ano, to se skutečně stalo. Metallica byla v roce 2004 na turné a zastavila se i u nás. Konkrétně hrála 1. července v T-Mobile parku nedaleko stanice Kolbenova. Předskokany byli Slipknot. A Metallica si pro české publikum připravila malé překvapení.

VIDEO: Viděli jste, jak maskovaná Metallica v Praze v roce 2004 vystoupila spolu se Slipknot? VIDEO: Viděli jste, jak maskovaná Metallica v Praze v roce 2004 vystoupila spolu se Slipknot?

Pořadatelská agentura Interkoncert, nynější LiveNation, tehdy velmi složitě hledala prostory pro pořádání velkých letních koncertů, které přivezli Paul McCartney, David Bowie, Lenny Kravitz nebo právě Metallica. Nakonec organizátoři využili soukromé prostory u stanice metra Kolbenova, které pojmenovali T-Mobile Park. A právě tam se konal koncert Metalliky.

RETRO: Metallica v Praze v roce 1999 - Výbuchy, plameny a pekelné riffy

Jelikož se v té době odehrávalo semifinále mistrovství Evropy ve fotbale, v němž hráli Češi s Řeckem, harmonogram akce byl posunut, aby lidé stihli i sportovní přenos. Jenže v tom byly trochu zmatky, řada diváků předem o změnách nevěděla, a tak spousta z nich nestihla předkapelu Slipknot. Areál byl tedy poloprázdný, což byla škoda. Ti, kteří nepřišli, propásli naprosto unikátní věc. Metallica totiž se Slipknout vystoupila. Pouze v Praze. Nic takového se na žádné jiné zastávce v rámci turné nestalo.

Metallica v sedmi etapách: Vzestupy a pády legendární kapely

Šlo totiž o poslední vystoupení, a tak ho chtěla Metallica udělat něčím speciální. Členové kapely a jejich kolegové a zaměstnanci si nasadili masky a na jednu písničku se přidali ke Slipknot. V jednu chvíli bylo devět členů Slipknot a dvacet dalších lidí od Metalliky na pódiu jako speciální překvapení.

Dokonce z toho vzniklo i senzační video.

Text: Aleš Harazim

Témata: Metallica, turné, Slipknot, Praha, 2004, T-Mobile Park Kolbenova

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít