VIDEO: Voxel natáčel na Zanzibaru. V klipu Nádech tančí s Masaji, k vidění je i vzácný druh opic

Vydáno 20.12.2017 | autor: redakce

Písničkář Voxel, který nedávno ukončil své netradiční podzimní turné s cimbálovkou, představuje nový videoklip ke svému prvnímu autorskému singlu Nádech. Koncept videoklipu si vzal na starosti Ondřej Urbanec, který během čtrnácti dnů zařídil dobrodružství na Zanzibaru.

VIDEO: Voxel natáčel na Zanzibaru. V klipu Nádech tančí s Masaji, k vidění je i vzácný druh opic VIDEO: Voxel natáčel na Zanzibaru. V klipu Nádech tančí s Masaji, k vidění je i vzácný druh opic

Záběry do videoklipu jsou sbírány z pláže, džungle a tradičních místních vesnic. S nápadem, jak spojit příjemné s užitečným, přišel právě Ondřej Urbanec, který na poslední chvíli zachránil vznik klipu. Původně měl videoklip vzniknout v České republice, ale nastal nečekaný problém, za který je nyní Voxel zpětně rád, protože se tak neplánovaně mohl vydat do dálek jednoho z koutů světa, který by chtěl vidět, jak zpívá právě v písni Nádech.

LIVE: Voxel s cimbálovou muzikou za zády v Praze diváky roztančil vlastními písněmi i lidovkami

"Zanzibar skrývá spoustu zajímavých míst, které jsme mohli využít pro své video. Jelikož song Nádech je inspirován rituály, které jsem prožil, chtěl jsem dostat veškeré záběry z ceremonií i do videoklipu, proto se v obraze objeví  i momenty s místním kmenem Masajů, s kterými jsme společně zpívali, tančili  a dostávali se do změněných stavů vědomí. S Masaji jsem doteď v kontaktu a plánujeme jednou vyjít na Kilimandžáro. Byl to třídenní maraton, který stál opravdu za to," vzpomíná s úsměvem Voxel.Mezi zajímavosti určitě stojí i to, že natáčení proběhlo například u jednoho z největších stromů světa. V klipu se objeví vzácný druh opice, který je k vidění ve volné přírodě pouze na Zanzibaru. "Zachytit tento unikát se povedlo jen díky tomu, že si náš natáčecí tým hrál na turisty a pořídili tajné záběry, když se průvodce nedíval," komentuje Voxel, který se touto africkou zemí natolik nadchl, že by se tam s celou rodinou rád vrátil a ukázal jim magická místa, která se do klipu už nevešla. K finální verzi klipu pomohla domovská společnost režiséra Urbance ManaWorld.

tz, jm

Témata: Voxel, Nádech, Zanzibar

4,50

čtenáři

hlasuj
zavřít