VIDEO: Wohnout představují Sladký dřevo z Afriky

Vydáno 25.04.2018 | autor: Markéta Koloničná

Skupina Wohnout v lednu natáčela videoklip v africké Keni. Píseň s názvem Sladký dřevo nese benefiční podtext. Vznikla za účelem podpory sbírky na nákup dýchacího přístroje do místní nemocnice.

VIDEO: Wohnout představují Sladký dřevo z Afriky Wohnouti představují Sladký dřevo z Afriky

"My Wohnouti rádi cestujeme. Teď jsme konečně mohli skloubit náš letitý koníček s hudbou a vydali se do Afriky natočit klip. Odletěli jsme s lehkým scénářem a věděli, že to celé bude spíše o štěstí a improvizaci. Natočili jsme materiál v nádherné africké přírodě, ale taky v nemocnici Itibo, které naším klipem chceme pomoci," vysvětluje zrod myšlenky kapela.

Wohnout se vrátili do Pelhřimova, kde před osmnácti lety začínali v kozím chlívku

Skoro měsíc projížděli Keňou a sbírali záběry. Kamery se ujala moderátorka Tereza Tobiášová. "I když jsem zvyklá stát spíš před kamerou než za ní, moje první zkušenost s natáčením to rozhodně nebyla. V podstatě jsem tím navázala na točení klipu Janka Ledeckého v Benátkách, i když tam to taková divočina nebyla. Prodírat se mezi davy turistů je něco jiného než běhat v Keni mezi slony a žirafami.  Zkušenost a zážitek k nezaplacení. Doufám, že se ta atmosféra na fanoušky Wohnoutů přenese," vzpomíná Tereza.

Píseň Sladký dřevo je druhou vlaštovkou z připravovaného alba skupiny Wohnout. Videoklip má podpořit sbírku na nákup dýchacího přístroje do nemocnice Itibo. Ten je určený pro podpůrnou a řízenou ventilaci pacientů, jak dospělých, tak pro děti nebo novorozence v kritickém stavu a v pooperační péči.

"Přímo v nemocnici jsme pobyli asi týden. Byli jsme svědky věcí, které jsou s nemocnicí spjaté. Očkování, zubař, prevence, ale i porody a operace nejrůznějších zranění, například posekání mačetou. Celkem jsme během našeho pobytu zapadli do okolí a seznámili se s místními. Byl to úžasný zážitek," komentuje Honza Homola.

Více informací o celém projektu se dozvíte na www.wohnoutiproitibo.cz, přispět můžete na transparentní číslo účtu: 555 636 555/0300, variabilní symbol: 156.

Témata: Wohnout, Honza Homola, Tereza Tobiášová, Sladký dřevo, Afrika

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít