VIDEO: Wohnout vzpomíná na povodně a hraje (si) se Smetanou

Vydáno 19.11.2015 | autor: redakce

Wohnout jsou velmi kreativní a tedy i soběstační. Nový videoklip je od hudby a textu přes nápad až po scénář a režii dílem kytaristy Honzy Homoly. Naučil se animovat a tvořil, a to hlavně na cestách v dodávce.

VIDEO: Wohnout vzpomíná na povodně a hraje (si) se Smetanou Wohnout vydává další singl z alba Laskonky a kremrole

"Písnička Vltava je naším odkazem na Vltavu Bedřicha Smetany, dokonce jsme si v jedné její části půjčili a upravili Smetanovu melodii. Tak jako legendární český skladatel zhudebnil malebnost téhle krásné řeky, my jsme naopak vypíchli její nebezpečnou stránku, tedy schopnost spláchnout vše, co jí stojí v cestě" komentují námět písně Wohnouti.

Skupina v songu Vltavo z alba Laskonky a kremrole vzpomíná na povodně z roku 2002, z obrazu se dívá hudební skladatel Bedřich Smetana (který o ní napsal známou symfonickou báseň) a o katastrofě informuje z televize moderátorka Emma Smetana. Když se střetnou jejich pohledy, rozhoří se láska, kterou ani rozběsněná řeka neuhasí.

Vypsaná Fixa a Wohnout: Arabové si náš klip spletli s pornem

"Ty necelé čtyři minuty 3D animace mi zabraly šest měsíců práce, a to včetně scénáře, storyboardu, výtvarného návrhu, rozhejbání postaviček a střihu. Děsně mě to bavilo!" tvrdí Honza Homola. Skladba sice nemá vyloženě hitový potenciál, jako například Svaz českých bohémů, ale je příjemná, klidná i bouřlivá, rádiový éter by úspěšně oživila. Působivá 3D animace, kde hlavní postava ztvárňuje vypravěče, je velmi konkrétní, přesná, u katastrofy nevytváří nereálné situace. Zpěvák popisuje své vazby k místu i aktuální pocity, plány jak se zachránit. Spojení skladatele s moderátorkou je lehce absurdní, ale vtipné, tedy k Wohnoutům bezpochyby patří.

Oblíbená kapela má velmi nabitý podzim. Jedou turné s Vypsanou Fixou, navíc samostatně odehrají dva koncerty, 30. 11. a 1. 12. v pražské Retro Music hall.

text: Hana Poláchová

4,50

čtenáři

hlasuj
zavřít