VIDEO: Xindl X má život Na vodě. Písničkou vábí na seriál s Tomášem Klusem i chystanou desku

Vydáno 29.01.2016 | autor: Josef Martínek

Minulá deska Čecháček Made zajistila Xindlovi X hned několik velkých hitů. Novinka Na vodě naznačuje, že by v tomto trendu mohl pokračovat i na chystaném nástupci. Další řadovka by mohla vyjít letos na podzim, přičemž první zveřejněnou skladbu si jako ústřední hymnu vybrali tvůrci nového televizního Na vodě. 

VIDEO: Xindl X má život Na vodě. Písničkou vábí na seriál s Tomášem Klusem i chystanou desku Xindl X ve videoklipu Na vodě

"Potěšilo mne, když mne režisér Milan Cieslar oslovil, abych napsal píseň k jeho seriálu. Jednak ho mám jako režiséra moc rád a navíc synopse, co mi poslal, byla velmi inspirativní. Sotva jsem ji dočetl, začaly mne napadat jednotlivé verše a ani ne do hodiny jsem měl hotový celý text," vysvětluje Xindl X, jak vznikla píseň k seriálu Na vodě. Ten vtrhne na obrazovky Novy 7. února a v hlavních rolích se představí Lukáš Langmajer nebo Tomáš Klus

10 prázdnin v českém éteru: Nejvíc letních hitů měl Xindl X

Píseň má, jak je u Xindla zvykem, chytlavou melodii a hravý text, oproti kouskům z desky Čecháček Made ale působí klidněji a pohodověji. Mimo jiné v ní zpívá, že má "vítr z lidí, co furt jen závoděj a záviděj". Jako doprovod zmiňovaného seriálu jistě splní svůj účel.

Napovídá tomu i tématický videoklip. Již tradičně ho pro Ondřeje Ládka vytvořil výtvarník Ondřej Pfeiffer, který se o postaral o všechny vizuály k singlům z dosud posledního alba. Jeho animace jsou i tentokrát veselé a rozverné.

Už na konci února vyrazí Xindl X na klubové turné s UDG a Voxelem, na němž novinka nejspíš nebude chybět. Ostatně, jak písničkář prozrazuje, na koncertech má prý zatím skvělé ohlasy.

Josef Martínek

3,50

čtenáři

hlasuj
zavřít