VIDEO: Z původního Citronu je teď Limetal. Takhle bude znít

Vydáno 10.10.2015 | autor: admin

Podobně jako třeba před pár lety Support Lesbiens se v uplynulých týdnech rozkmotřila kapela Citron. Zatímco Radim Pařízek pokračuje pod původním názvem s novými muzikanty, zbývající členové si založili novou kapelu. Říkají si Limetal a nahrávají nové album. První singl dávají zdarma ke stažení a posílají i video upoutávky.

VIDEO: Z původního Citronu je teď Limetal. Takhle bude znít Limetal vydá nový singl Na tenkém ledě

Staronové kapele už vyjádřily podporu rodiny dvou zesnulých členů Citronu, zpěváka Stanislava Hranického a kytaristy Jindřicha Kvity. Muzikanti z Limetalu, ve kterém kromě bubeníka zůstali všichni členové Citronu, tedy kytarista Jaroslav Bartoň, baskytarista Václav Vlasák, zpěvák Fany Michalík a kytarista Jiří Šperl, právě natáčejí novinkové album. Na bubenický post ve studiu přizvali jako hosta bubeníka Lukáše Pavlíka (Čechomor, Kamil Střihavka, Ewa Farna...). Pilotní singl Na tenkém ledě nabízejí fanouškům zdarma ke stažení.
 
ROCKBLOG: Na rozkolu v Citronu se najdou i pozitiva

"Je nám to velice líto, ale kapela Citron, tak jak ji fanoušci znali od mého příchodu v roce 1984, se mění. Nezastíráme, že důvodem jsou dlouholeté hudební neshody mezi námi a bubeníkem, který kapelu opustil a teď nám brání užívat to, co jsme za 30 let společného hraní vytvořili,“ popisuje kytarista Jaroslav Bartoň, jenž od osmdesátých let spoluvytvářel zvuk Citronu a autorsky a aranžérsky se podílel na nejznámějších albech Plni energie a Radegast.
 
Jeho spoluhráč Václav Vlasák, který je v kapele rovněž od roku 1984, dodává: "Všichni členové Citronu chtěli pokračovat dál a vyvíjet se, ale bubeník měl zcela odlišný názor. Nebavilo ho hrát, zkoušet, pracovat na nových věcech a měl také problémy ve studiu. Místo, aby to řešil, odešel s názvem. Mrzí nás, že teď zneužívá média, která vlastní, k neférovému očerňování a šíření polopravd. Fanoušci se pak musí cítit zmatení, ale každý přece pochopí, že když zůstane v kapele jen jeden člen, tak už to není ta kapela,“ popisuje Vlasák. 
 
 
 
tz, jm

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít