VIDEO: Žádný Lazarus: David Bowie je ve skvělé formě

Vydáno 07.01.2016 | autor: redakce

Nový klip Davida Bowieho se sice jmenuje Lazarus, britský zpěvák ale rozhodně nechuraví. Určitě ne po hudební stránce: od jeho nového alba Blackstar, které vychází 8. ledna v den jeho 69. narozenin, se čeká, že naváže na kvalitu minulé řadovky The Next Day. A Lazarus je další nápověda, co na fanoušky čeká.

VIDEO: Žádný Lazarus: David Bowie je ve skvělé formě Žádný Lazarus: David Bowie je ve skvělé formě

David Bowie už loni zaujal mimořádně zdařilým klipem k titulní písni Blackstar, který trval skoro 10 minut. Lazarus je kratší, vešel se do standardních čtyř minut, ale rozhodně opět nezklame. Začíná i končí ve skříni, zpěváka vidíme tentokrát ležet na nemocničním lůžku, oči má zavázené a místo nich na obvazu knoflíky. Nechybí řada "epileptických" pohybů i všeříkajících grimas, které vystihují strhující atmosféru songu a vnášejí do mysli nejistotu a obavy. 

VIDEO: David Bowie je jako černá díra. Klip k singlu Blackstar vás pohltí

Deska Blackstar vyjde 8. ledna a půjde o první album velkého hudebního jména v roce 2016. Producent Tony Visconto uvedl, že inspirací jim při tvorbě materiálu mimo jiného byl i rapper Kendrick Lamar. Jeho nahrávka To Pimp A Butterfly je mnohými řazena k tomu nejlepšímu, co loni vyšlo.

Josef Martínek

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít