VIDEOPREMIÉRA: Animovaná Bára Zemanová se vysmívá Barbínám na festivalech

Vydáno 08.05.2016 | autor: Josef Martínek

Bára Zemanová se svojí kapelou zveřejnila svěží letní song s názvem Barbína. Písnička je inspirovaná skutečným příběhem, jak jinak než z prostředí letních festivalů. Barbína, která na festivalech loví "své oběti" z řad muzikantů, byla ztvárněna animovaným videoklipem z dílny talentovaného Ondřeje Somolíka - Chingón Pictures. Na jeho tvorbě se spolupodílela celá kapela.

VIDEOPREMIÉRA: Animovaná Bára Zemanová se vysmívá Barbínám na festivalech Bára Zemanová je na festivalech jako doma. Foto: Martin Hanáček / Radbuza fest Dobřany 2015

"Barbína je takový letní vtipno-song, který vznikl jako předzvěst festivalové sezóny, na kterou se každý rok všichni těšíme. Nechali jsme se inspirovat skutečným příběhem, který se stal, ale naši Barbínu necháváme samozřejmě v anonymitě," říká Bára Zemanová.

Bára Zemanová představila nový singl. Produkce: David Koller

"V podobném duchu jako Barbína se ponesou i další skladby, které teď připravujeme v našem studiu. Po popových experimentech jsme se tak zase vrátili ke kytarám a doufáme, že naše snahy vyvrcholí koncem roku vydáním nového alba," potvrdil kytarista Tomáš Mouřenec.

vložte odkaz, text nemažte

Kapela se rozhodla svůj nový "animáč" pokřtít, a to na svých koncertech 13. 5. v plzeňském House of Blues a o den později v Praze v klubu Slušnej kanál. Na obou křtech vystoupí zajímaví hudební hosté. V Plzni bude kmotrem frontman Děda Mládek Illegal Band a projektu Mr. Elastik - Marcel Marek alias Mercí. Vystoupí také plzeňská parta Electric. V Praze bude hostem zpěvačka Sabina Křováková se svou kapelou a Honza Nedvěd z formace Bek Ofis. V létě pak mohou Barbínu naživo slyšet například návštěvníci hudebního festivalu Votvírák.

3,50

čtenáři

hlasuj
zavřít