VIDEOPREMIÉRA: Crossoveroví výtečníci Alike vyzývají k životu teď a tady

Vydáno 13.11.2016 | autor: redakce

Crossoverová formace z jihočeského Velešína se zkraje roku zřekla svého původního názvu A Sweetwater Trick a přijala údernější náhradu Alike. Pod novým jménem vydali dva singly ve vlastní produkci a nyní o sobě dávají vědět plnohodnotným klipem k další novince, písni Desire.

VIDEOPREMIÉRA: Crossoveroví výtečníci Alike vyzývají k životu teď a tady Crossoveroví výtečníci Alike vyzývají k životu teď a tady

Alike nechtěli obyčejný klip, ve kterém by jen hráli na nástroje. "Chtěli jsme, aby měl klip nějaké poselství, aby vyprávěl příběh," přibližuje prvotní představu frontman Karel Krejčí.

ŽÍT TEĎ A TADY

Klíčem k porozumění je starý pán, který vzpomíná na minulost a rekapituluje promarněné příležitosti. Trápí jej, že v životě udělal řadu špatných rozhodnutí a že si je uvědomil až v momentě, kdy výhled do budoucna prakticky neexistuje. Co dělal špatně, ilustrují další postavy v klipu - slečna, která se na svět dívá skrze svůj smartphone, a muž, co tráví spoustu času v práci, která ho nebaví. "Co bychom měli dělat, znázorňuje v klipu holčička, která si prostě užívá života teď a tady," vysvětluje Krejčí.NA DALŠÍM ALBU BUDE 15 PÍSNÍ

Na svém dlouhohrajícím debutu What If? z minulého roku představili Alike, tehdy ještě jako A Sweetwater Trick, průřez svou desetiletou tvorbou. Ke konci minulého roku pak přijali na post kytaristy Romana Knopa, člena legendární klubové kapely X-Left To Die, která se rozpadla po tragickém úmrtí zpěváka.

Knop se s kapelou rychle sžil a s Krejčím nyní pracují na dalším albu. Společně složili celkem patnáct nových písní, které plánují vydat na desce s názvem Desires, Hopes And Failures. A kdy nové album vyjde? "Snad brzy, ještě přesně nevíme," dodává Krejčí.

Témata: Alike, A Sweetwaker Trick, premiéra klipu

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít